Zmęcz się, spoć się…

Czujesz się zagubiony? Nie wiesz już sam na czym stoi Twój światopogląd? Zbyt dużo informacji w głowie? Zmęcz się! Spoć się! Poćwicz!

iedy męczysz ciało – umysł odpoczywa. Dlatego tak dobrze czujemy się po ćwiczeniach fizycznych. To redukuje stres. Paradoksalnie najwięcej stresu generuje bierność. Bierność bywa klaustrofobiczna. Nasze organizmy zostały stworzone do aktywności. Kiedy za bardzo popadamy w tryb pracy biurowej, nic dziwnego, że zaczyna się stres, lęki, depresja.

Spójrz na swojego psa – jak bardzo lubi być aktywny.  Kiedy zbyt długi czas przebywa w bierności staje się niespokojny i nieszczęśliwi. Z ludźmi jest podobnie. Niestety wykształciliśmy w swoich głowach czynniki obronne i syndrom wyparcia. Sami siebie oszukujemy, że wolimy lenistwo i bierność. Jednak to wcale nie działa. Ten mechanizm nie działa na dłuższą metę, a dowodem jest stres.

Bardzo łatwo uwolnisz stres – poćwicz, pobiegaj, idź na basen, rower, pograj w piłkę.

Ciężko się zmotywować? Zacznij od czegoś prostego i małego. Na początku wystarczy minuta.

Mgr Maciej Zenon Wysocki

Autor książki o potędze kreacji myślami. Trener sukcesu. Wspaniały nauczyciel duchowy przekazujący idee świadomości. Chcę pomagać ludziom osiągać ich maksimum możliwości. Gorąco wierzę, że największą wartością jest człowiek i każdy człowiek jest wewnętrznie dobry.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *