Zacznij robić małe kroki a osiągniesz Sukces

Małe kroki vs. wielkie skoki

Najchętniej wygralibyśmy kilka milionów na popularnej loterii. Nie zawsze jednak to się chce stać. Nie doceniamy natomiast małych kroków, co więcej – nie rozumiemy ich. Małe kroki są bardzo magiczne.

Bo jeżeli dzisiaj zaczniesz robić pompki i zaczniesz nawet od kilku, to szybko może okazać się, że zaczynasz być w tym całkiem dobry. Mój obecny rekord to 56, nieźle co? Prawdę mówiąc nie wiem kiedy to się stało. Traktowałem to jedynie jako zabawę, robiłem małe kroki.

Natomiast pobicie tego rekordu w tej personalnej dziedzinie zwiększyło moje ogólne poczucie mocy. Ogólne poczucie pewności siebie. Więc zacząłem również w innych dziedzinach sięgać dalej.

Zawsze powtarzam – osiągnięcie mistrzostwa w jednej dziedzinie nieuchronnie powoduje osiągnięcie go w następnych. Po prostu osiąganie mistrzostwa staje się Twoim nawykiem.

Kiedy wiesz już, że możesz, zaczynasz robić to nieustannie. Z pozostałych moich drobnych rekordów sportowych pochwalę Ci się, że przebiegłem 21 km. Półmaraton. Też prawdę mówiąc nie wiem kiedy to się stało, ponieważ nigdy nie biegałem intensywnie.

Po prostu zacząłem to robić małymi krokami, traktowałem jako zabawę. I nagle okazało się, że mam całkiem solidny rekord jak na zwykłego człowieka.

blur carry dark escalator 417014 819x1024 - Zacznij robić małe kroki a osiągniesz Sukces
https://www.pexels.com/photo/blur-carry-dark-escalator-417014/

Mgr Maciej Zenon Wysocki

Autor książki o potędze kreacji myślami. Trener sukcesu. Wspaniały nauczyciel duchowy przekazujący idee świadomości. Chcę pomagać ludziom osiągać ich maksimum możliwości. Gorąco wierzę, że największą wartością jest człowiek i każdy człowiek jest wewnętrznie dobry.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *