Wątpienie w siebie – główna przyczyna kłopotów. Krótka przeprawa od „nie mogę” do „Mogę!”

Jestem zwolennikiem szukania wspólnego czynnika dla wielu elementów. Więc jeżeli Twoje życie nie działa tak dobrze jak byś tego pragnął w głębi serca i dzieje się to na wielu poziomach, to doszukiwał bym się w tej skomplikowanej zagadce jednego prostego czynnika.

W głębi swojego serca chcesz osiągnąć na prawdę wielki i potężny sukces

Takim czynnikiem może być właśnie ogólne wątpienie w siebie, co jest dość powszechnym i bardzo destruktywnym wzorcem zaczerpniętym gdzieś prawdopodobnie z wczesnej młodości. Jednak bez znaczenia będzie to ile aktualnie masz lat, może to być trzydzieści, czterdzieści, a nawet i więcej, bo to bez znaczenia. Jeżeli wystarczająco dobrze uświadomisz się w tym o co chodzi w tej całej zagadce, to będziesz mógł przekuć stare wzorce myślowe i zachowaniowe na zupełnie nowe – takie dużo lepszej jakości i mogące być początkiem wielkiego sukcesu w Twoim życiu. Bo przecież tak na prawdę w głębi swojego serca chcesz osiągnąć na prawdę wielki i potężny sukces, taki który nada magiczny blask całemu Twojemu życiu – zarówno przeszłości, teraźniejszości, jak i przyszłości.

Może osiągnąć luksus który kiedyś był przeznaczony tylko dla władców

Dlatego właśnie prowadzimy tę całą działalność w której skład wchodzą teksty na blogu, kursy online, filmy zamieszczane w Internecie, a nawet tak zwane coachingi na żywo. Chcemy żeby jak najwięcej ludzi odmieniało swoje stare i zużyte wzorce mentalne, które zawsze przekładają się w dużym stopniu na zachowanie człowieka, niestety często bardzo destruktywnie. Na szczęście jesteśmy ludźmi obdarzonymi inteligencją i możemy zmieniać swoje reguły gry. Nie jesteśmy tak prości jak zwierzęta, co jest jednocześnie naszym błogosławieństwem jak i może być przyczyną klęski. Błogosławieństwem będzie wtedy kiedy świadomie zainteresujemy się naszymi wewnętrznymi zasobami i oczyścimy to co zostało zabrudzone oraz jeszcze bardziej wypolerujemy to co już błyszczy. Natomiast jeżeli swój wewnętrzny kosmos pozostawisz sam sobie mając nadzieję, że “jakoś to będzie” – jak mówi popularne, lecz dość negatywne stwierdzenie – to będzie tak jak myślisz “jakość”. Jednak w dzisiejszych czasach nie zadowalamy się już bylejakością, bo jesteśmy świadomi tego jak wiele może osiągnąć pojedynczy człowieka jeżeli będzie wystarczająco długi i skutecznie nad sobą pracował. Może wtedy osiągnąć luksus który kiedyś był przeznaczony tylko dla władców, dzisiaj jednak przeciętny biznesmen już może pozwolić sobie na więcej.

Tylko w stanie spokoju i szczęścia istnieje życie

Dlaczego stale w siebie wątpisz? Przecież to nie ma żadnego sensu. Jakiekolwiek osiągnięcia życiowe biorą się z wiary w swoje własne możliwości. Często oczekujesz aprobaty innych ludzi, żeby samemu sobie powiedzieć “jestem zdolny”. To absurd. Już najwyższy czas dorosnąć do bycia sobą. A być może właśnie zdziecinnieć i rozluźnić się. Tylko w stanie spokoju i szczęścia istnieje życie. Jeżeli nie jesteś całkowicie rozluźniony to nie ma żadnego życia, może Ci się jedynie zdawać, że żyjesz. Możesz mieć nawet na to świetne argumenty! Ale to nie jest życie, stres je wyklucza. Możesz wykonywać jedynie czynności, grać niczym w teatrze ale tak na prawdę męczy Cię to. Po całym dniu takiego taniego spektaklu jesteś wykończony. Nie z powodu ciężkiej pracy ale z powodu ciężkiej pracy w umyśle (stres). Ale to nie jest życie. Żyjesz tylko wtedy kiedy jesteś PRAWDZIWIE sobą. Najczęściej wydaje nam się, że jesteśmy sobą ale zazwyczaj oznacza to utarty schemat zachowań. Wiesz jak rozpoznasz, że na prawdę ożyłeś? Zniknie stres, staniesz się kreatywny, będziesz zmotywowany, przestaniesz zwracać uwagę na niedogodności, a zaczniesz skupiać się na tym co dobre. To będzie naturalne i nie będziesz potrzebował w tym wszystkim najmniejszego wysiłku. Właściwie nic nie będzie dla Ciebie dłużej trudne i wymagające wysiłku. Przestanie istnieć problem, że musisz się do czegoś zmotywować np. do pracy lub nauki. Będziesz wszystko po prostu robił, bez odrobiny stresu i zwątpienia, bez oczekiwań, bez żadnych pytań. Będziesz żył. Nie myślał. Nie planował. To wszystko na nic. Są to rzeczy które zdecydowanie przeceniamy. Kiedy będziesz w stanie żywotności plany same będą się przed Tobą tworzyły. Po prostu będziesz umiał skorzystać ze wszystkich otaczających Cię zasobów w najlepszy sposób. A przecież to najprostsza droga do sukcesu. Być może nawet czasem stworzysz jakiś wielki plan ale to będzie już zupełnie nowa jakość planowania. O wiele bardziej śmiała i kreatywna. Będą to plany do których aż będziesz się palił żeby je wykonać.

Mgr Maciej Zenon Wysocki

Autor książki o potędze kreacji myślami. Trener sukcesu. Wspaniały nauczyciel duchowy przekazujący idee świadomości. Chcę pomagać ludziom osiągać ich maksimum możliwości. Gorąco wierzę, że największą wartością jest człowiek i każdy człowiek jest wewnętrznie dobry.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *