Ty sam musisz stworzyć swoją personalną strategię sukcesu!

Wiem, że czytasz wiele książek i szukasz trafnych odpowiedzi. To dobrze. Jednak ostatecznie to Ty sam musisz stworzyć swoją filozofię życia. Ponieważ autorów, trenerów, mistrzów jest zbyt wielu. Co więcej wielu z nich sobie wzajemnie zaprzecza. Co lepsze – nikt z nich nie ma do końca racji i nikt z nich do końca nie myli się. To tylko Twoje personalne odczucie który ma więcej racji. Musisz więc posiadać w sobie pewnego rodzaju autorytatywność. To Ty sam jesteś dla siebie jedynym mistrzem. Inni mogą tylko podpowiedzieć Ci. Jednak ostatecznie do Ciebie będzie należała decyzja „jak żyć” albo „co myśleć”.

Mogą być strategie sukcesu doskonałe dla wszystkich w koło, jednak zupełnie chybione dla Ciebie. Często życie to właśnie proces odkrywania tej personalnej strategii sukcesu. Budowanie jej. Popełniamy na drodze ku temu bardzo dużo błędów. Jednak z czasem coraz mniej i mniej. W końcu wchodzimy na odpowiednie tory i osiągamy sukces.

Jednak pewien schemat bardzo często powiela się. Mianowicie: bardzo wielu ludzi przez 10-20-30 lat nie odnosi w życiu sukcesu. Miotają się niczym ryba w sieci. Jednak pewnego razu dochodzą wreszcie do tego niezwykłego odkrycia. Wewnętrzne tryby zaczynają pracować i w dwa, czy trzy lata, nie da się tego jednoznacznie określić, osiągają ogromny sukces. Czy nie mogli zrobić tego wcześniej skoro to takie łatwe? Widocznie nie.

Ponieważ coś jeszcze w nich do tego nie dojrzało w tamtym czasie, co dojrzało właśnie teraz. Widzisz jaka wielka lekcja w tym tkwi dla Ciebie? Nie jesteś nieudacznikiem. Po prostu cały czas ewoluujesz, szukasz swojej strategii sukcesu. Kiedy ją odnajdziesz wszystko pójdzie galopem w górę. Głowa do góry, to naprawdę się stanie. To dzieje się już. Zbliżasz się do niej każdej minuty. Każdym działaniem. Każdym błędem i sukcesem.

Mgr Maciej Zenon Wysocki

Autor książki o potędze kreacji myślami. Trener sukcesu. Wspaniały nauczyciel duchowy przekazujący idee świadomości. Chcę pomagać ludziom osiągać ich maksimum możliwości. Gorąco wierzę, że największą wartością jest człowiek i każdy człowiek jest wewnętrznie dobry.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *