Świat należy do Indywidualistów!

Świat należy do Indywidualistów!

Jednak jeżeli jesteś jednym z nich możesz być hamowany przez osoby które mają usposobienie bardziej tradycyjne. Lub osoby po prostu z mniejszymi horyzontami umysłowymi – to najczęściej. Jest niemalże naturalne (jednak egoistyczne), że osoba która nie umie osiągnąć wiele, chce hamować osoby które mogą ją przeskoczyć. Jest w tym oczywiście ukryty strach i lęk o zachowanie pozycji. Bo to oczywiście osoba która się wyróżni i pójdzie na przód w przyszłości “będzie rządzić”. Nie natomiast człowiek który nie ma takich aspiracji. A więc prowizorycznie oczywiście taki mniej ambitny jegomość będzie chciał zahamować prawdziwego bohatera życia.

A sposoby są różne

  • Krytyka, wyśmianie, hejting
  • “Opiekuńczość” – “Uważaj, ja chcę dla Ciebie dobrze, nie ryzykuj”. Rady które potencjalnie są niby dla nas dobre, jednak wcale takie nie są. Często nadopiekuńczy rodzice potrafią bardzo hamować swoje potomstwo. Niby opiekuńczość, jednak to raczej nadopiekuńczość. Wśród znajomych też możesz spotkać takich niby opiekuńczych.
  • “To się nie uda”, “to już było” – czyli wymądrzanie się idące w kierunku, że i tak nic nie warto robić, bo się nie uda. Bo polityka, bo rynek, bo… Powodów i argumentów może być bardzo wiele.

Łatwo ujrzeć lisa w kurniku 🙂

Raczej nie jest zbyt trudno zrozumieć, że ktoś nam “doradza”, jednak wcale nie dla naszej korzyści tylko żeby nas zahamować. Ponieważ osoby pozytywne, które na prawdę chcą naszego rozwoju, raczej starają się popchać nas do przodu i wesprzeć mentalnie. Skupiają się na pozytywach tego co robimy lub chcemy robić i ewentualnie dopowiadają nam co jeszcze możemy zrobić żeby było jeszcze lepiej.

Mgr Maciej Zenon Wysocki

Autor książki o potędze kreacji myślami. Trener sukcesu. Wspaniały nauczyciel duchowy przekazujący idee świadomości. Chcę pomagać ludziom osiągać ich maksimum możliwości. Gorąco wierzę, że największą wartością jest człowiek i każdy człowiek jest wewnętrznie dobry.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *