Osiągnij poczucie FLOW

Zbyt mocna kontrola nad sobą i nad wszystkim

My nowocześni ludzie jesteśmy  w pewnym sensie paranoikami. Chcemy tak bardzo kontrolować wszystko, że jesteśmy ciągle niezadowoleni. Zawsze mamy wrażenie, że mogliśmy zrobić coś lepiej. Cały czas znajdujemy się w poczuciu zagrożenia. A wiesz co? To poczucie zagrożenia bardzo przeszkadza w rozwoju, w życiu i w działaniu.

Tak naprawdę jeżeli rozwiniesz w sobie wielki luz, wtedy będziesz potrafił działać płynnie i pozostawać w strefie (zone). I mieć poczucie tak zwanego flow. A to bardzo ważne by odkryć potęgę tego uczucia flow. Kiedy robisz różne rzeczy bardzo płynnie. Nie posiadasz bardzo konkretnego planu, jednak wszystko co robisz ma sens i składa się w jedną układankę. Ma to pewną przewagę nad planowaniem stricte. Ponieważ jeżeli działasz na zasadzie flow to dobrze się bawisz, praca nie męczy Cię, rozwijasz się bardzo szybko i klarownie.

Większa produktywność

Również Twoja produktywność wzrasta, a co najważniejsze – kreatywność.  W stanie flow jesteś bardzo kreatywny! Możesz wymyślić i stworzyć rzeczy które będą warte miliony dolarów. Czego nie wymyślił byś pewnie gdybyś zbyt twardo i kalendarzowo wszystko planował. Ponieważ wtedy przesadnie byś się usztywnił – a to wróg kreatywności!

Zbyt mocna potrzeba kontrolowania wszystkiego nie jest dobra. To rodzaj nerwicy. Tak naprawdę zawsze tak będzie, że wszystko będzie niejako wymykało Ci się z rąk. Rzeczy będą szły inaczej niż w Twojej wyobraźni. Jednak to zdecydowanie nie jest ważne. Ważne jest żeby zrozumieć o co chodzi w tym chaosie.

Świat daje Ci znaki

Nauczyć się odczytywać te wszystkie znaki jakie wysyła nam świat. Nauczyć się odnajdywać sukces w każdej porażce. A to możliwe – a nawet KONIECZNE. Bo w rzeczywistości w każdej porażce jest ziarno sukcesu. Jeżeli dostrzeżesz je to ono zacznie rosnąć. Bardzo wygodnie jest odpuścić kontrolę nad swoim życiem. Jednak bywa bardzo trudne dla nowicjuszy. 

A wiesz co jest największa przeszkodą? Skostniały umysł. Taka głupia małpka z niego trochę. On bardzo upiera się nad tym, że wszystko musi kontrolować – nawet kosztem nerwicy, braku energii, depresji… Jednak jego zdaniem to lepsza droga niż odrobinę się poddać, odpuścić, zaakceptować to co jest i po prostu żyć.

Mgr Maciej Zenon Wysocki

Autor książki o potędze kreacji myślami. Trener sukcesu. Wspaniały nauczyciel duchowy przekazujący idee świadomości. Chcę pomagać ludziom osiągać ich maksimum możliwości. Gorąco wierzę, że największą wartością jest człowiek i każdy człowiek jest wewnętrznie dobry.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *