Nikogo nie słuchaj – tylko siebie + Przypowieść o sędziwym człowieku

Nigdy nie słuchaj nikogo z zewnątrz. Zawsze słuchaj tylko wewnętrznego głosu. Słuchając rad innych nigdy nie staniesz się niezależnym człowiekiem. Zawsze będziesz uwiązany i na łasce czyjejś dorady. Słuchając wewnętrznego głosu popełnisz swoje pomyłki i osiągniesz swoje sukcesy. Ale to będzie miało znaczenie. Największy sukces osiągnięty dzięki komuś i tak nie ma znaczenia.

Ktoś kiedyś powiedział – wszyscy chcą Twojego dobra, a Twoim zadaniem jest nie oddać im go. Wnikliwe prawda? To prawdziwy wgląd.

Zagadka – czyje to słowa?

Łaska – grace

Pragnienie posiadania guru lub autorytetu zniewala nas. Czasami nawet idea Boga zamiast wyzwalać zniewala. Zamiast wykonać własny ruch czekamy na łaskę z nieba. Nie ma w tym nic złego – o ile ona nadchodzi. Jednak każdy mistyk powtarza, że źródłem tej łaski jesteś Ty sam! Na wyższym poziomie, jednak to dalej Ty.

Przypowieść o sędziwym człowieku

Stary człowiek siedzi w swoim bujanym fotelu. Ma zgorzkniałą minę. Podchodzi do niego wnuczek i pyta…

  • Dziadku, dlaczego masz taką ponurą minę? Czy to źle być starym?
  • Nie wnuczku, to nie o to chodzi… Dobrze jest być starym gdy dobrze przeżyłeś swoje życie.
  • A Twoje takie nie było dziadku?
  • I tak i nie… Kiedy byłem małym dzieckiem czekałem na sygnał od matki co powinienem zrobić. Kiedy stałem się młodzieńcem czekałem na znak od ojca. Kiedy poszedłem do szkoły zastanawiałem się co myślą o mnie nauczyciele. Kiedy poszedłem do szkoły wyższej wykładowcy byli moim autorytetem. Następnie podjęłam pracę i za wzór miałem swojego szefa oraz starszych współpracowników. Kiedy ożeniłem się zawsze zastanawiałem się co powinienem zrobić żeby moja żona była szczęśliwa. Następnie czekałem na emeryturę bo wierzyłem, że rząd zadba o mnie. Dzisiaj mam 90 lat i jestem świadomy tego, że nigdy nie przeżyłem nawet chwili samodzielnie. Zawsze czekałem na czyjś znak.

I tak to właśnie bywa. Słuchanie innych jest jak lot samolotem – działa dość dobrze. Jednak w ten sposób nie wyhodujesz własnych skrzydeł. Nie uświadomisz sobie, że jesteś stworzony do czegoś więcej. Nie jesteś pingwinem nielotem który maszeruje za stadem. Jesteś orłem który powinien szybować wysoko w przestworzach!

Chcę dla ciebie dobrze

Jak dobrze znasz te słowa? Co za nimi się kryje? Nadopiekuńczość. Chęć kontroli. Jednak wszystko ubrane jest w piękny pakunek, więc pozornie masz wrażenie, że dostajesz prezent. Ale kto by chciał pracować gdyby każdego dnia dostawał pieniądze? Co jednak się stanie kiedy pewnego dnia przestaną przypływać? Wszyscy będę z przodu, a Ty daleko z tyłu i nie będziesz wiedział co się stało.

Mgr Maciej Zenon Wysocki

Autor książki o potędze kreacji myślami. Trener sukcesu. Wspaniały nauczyciel duchowy przekazujący idee świadomości. Chcę pomagać ludziom osiągać ich maksimum możliwości. Gorąco wierzę, że największą wartością jest człowiek i każdy człowiek jest wewnętrznie dobry.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *