Medytacja – Cudowny Detoks Mózgu

Medytacja która uzdrawia umysł

Sam medytowałem spory czas w formie znanej z filmów, czyli – siedzi sobie gość po turecku z zamkniętymi oczami. 🙂 Czasami nawet siedziałem tak 2 godziny. Jest to bardzo interesująca forma poprawny sprawności umysłu.

Podstawowy błąd Medytacji

Niektórzy myślą, że medytacja jest nieudana albo, że nie potrafią medytować, ponieważ nie potrafią wyciszyć myśli. Nic bardziej błędnego. Każda medytacja jest udana. A przypływ myśli jest naturalny i pożądany. Ponieważ kiedy zamykasz oczy i zagłębiasz się w siebie, to nie dziwota, że zaczynasz widzieć wewnątrz siebie i słyszeć myśli – nawet bardziej.

Jednak generalnie po pewnym czasie i to się uspakaja. Jest to trening. Można trenować żeby nie ciągnąc myśli które się pojawiają tylko je ignorować. Po pewnym czasie ta umiejętność wzrasta. Np. kiedy przypomni Ci się coś, to starasz się nie ciągnąć tego wątku, tylko skupiasz się na oddechu.

I właśnie na tym mniej więcej polega cały trening medytacji. Z czasem uczysz się coraz lepiej i umiesz wyciszyć i zrelaksować się głębiej.

Codzienna stała medytacja

Kolejnym błędem jest myślenie, że medytacja to siedzenie w kuckach. Nic bardziej mylnego, są nawet medytacje w ruchu – tańcu itd.

Tak na prawdę medytować możesz zawsze. Nawet kiedy idziesz do sklepu, możesz postarać się, że OK PO PROSTU IDĘ, NIE MYŚLĘ, NIE ANALIZUJĘ, CO BYŁO TO BYŁO, CO BĘDZIE TO BĘDZIE, TERAZ SOBIE PO PROSTU IDĘ.

Także nie musisz koniecznie mieć stałych form medytacji siedzącej – chociaż to jest jak najbardziej wskazane. Po prostu mówię Ci, że możesz medytować np. stojąc w aucie w korku. Możesz nawet medytować podczas jazdy autem – czyli skupić się na jego prowadzeniu i na drodze. Zamiast błądzić w umyśle stając się tym samym mniej skupionym kierowcą.

Mgr Maciej Zenon Wysocki

Autor książki o potędze kreacji myślami. Trener sukcesu. Wspaniały nauczyciel duchowy przekazujący idee świadomości. Chcę pomagać ludziom osiągać ich maksimum możliwości. Gorąco wierzę, że największą wartością jest człowiek i każdy człowiek jest wewnętrznie dobry.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *