Magiczna Akceptacja stanu obecnego

Zaakceptuj gdzie jesteś

Co bardzo ważne. Należy zaakceptować miejsce w którym aktualnie jesteś. Często kiedy człowiek spojrzy na swoją przyszłość widzi wielki bałagan. Widzi rzeczy negatywne które sam stworzył. Ma również pretensje do innych ludzi którzy przeszkodzili mu. Czy to nienormalne? To w pełni normalne jeżeli masz takie odczucia! Dlaczego jednak ważne jest żeby je w zdrowy sposób porzucić? Ponieważ dużo energii tracisz na roztrząsanie stanu obecnego.

Oczywiście nikt nie każe Ci sztucznie wypierać się pewnych myśli i uczuć. Nic z tych rzeczy. Nie ma zamiatania pod dywan, a z niektórymi sprawami nawet warto udać się do psychologa – to może pomóc szybciej pewne rzeczy wyleczyć. Ja jednak nie jestem psychologiem, jestem managerem i właśnie takie podejście mam do życia człowieka – analityczne. Widzę pewne rzeczy, analizuję je, dokonuje wnioskowania. Po swoim życiu zauważam jak bardzo buntujemy się przeciwko temu co jest. Jak wiele mamy wyrzutów sumienia. Czy to nienormalne? To w pełni normalne.

Niczym w filmie Sci-fi budzisz się jako ten człowiek którym teraz jesteś

Jednak możesz potrzebować to zmienić. Wyobraź sobie taki stan rzeczy: przychodzisz na świat właśnie teraz. Nie jako niemowlak. Niczym w filmie sci-fi budzisz się jako ten człowiek którym teraz jesteś. Nie czujesz jednak identyfikacji z tym wszystkim. Odczuwasz świeżość doznania. Nawet jeżeli pewne rzeczy są nie w porządku, to nie myślisz na zasadzie „to moja wina, to ich wina (innych ludzi)…”, nie analizujesz tego w ten sposób. Po prostu łapiesz ten zastany stan i myślisz – aha, jest tak i tak. Co mogę z tym zrobić? I robisz.

Ponieważ posiadasz pewną lekkość i swobodę, nie przygniatają Cię negatywne myśli o przeszłości. Nie tworzysz nikomu wyrzutów ani sobie. Nie tracisz czasu po prostu działasz. W rzeczywistości faktycznie rodzimy się codziennie rano na nowo. Jednak utrzymujemy w głowie silny program który za bardzo myśli o przeszłości. I właśnie dlatego nie potrafimy przeżywać życia jako bohater gry, powieści, filmu. Nasza aktywność jest zaburzona bo za bardzo uruchomiliśmy w głowie pewne programy. Niestety najczęściej negatywne.

Wielu ludzi nie rozpoczyna działania z pewnego dziwnego powodu. Myślą „gdybym zaczął 5, 10, 15 lat temu… Gdybym nie zmarnował tej szansy. Gdybym…”. To dość popularny program, bo zauważam go w słowach innych ludzi. A jakie nasze myśli – takie nasze słowa. Natomiast to wszystko niesie w sobie uczucie. Czy pozytywne? Negatywne. Poczucie zmarnowania szansy. Łatwiej było by zacząć gdybyśmy niczego nie próbowali, nie mieli przeszłych negatywnych doświadczeń. Wtedy bylibyśmy w stanie dziecka, przed którym wszystko jawi się jako możliwe. Garneli byśmy się do działania.

Najkorzystniejsze będzie jednak jeszcze coś lepszego. Nie dość, że teraz przeniesiemy się emocjonalnie do naszego młodzieńczego stanu radosnej twórczości. To dodatkowo będziemy posiadali pewne ważne doświadczenia wyciągnięte z poprzednich błędów. Dwa w jednym.

Mgr Maciej Zenon Wysocki

Autor książki o potędze kreacji myślami. Trener sukcesu. Wspaniały nauczyciel duchowy przekazujący idee świadomości. Chcę pomagać ludziom osiągać ich maksimum możliwości. Gorąco wierzę, że największą wartością jest człowiek i każdy człowiek jest wewnętrznie dobry.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *