Magia bycia prawdziwym sobą. Zostań Magiczny :P

Magia bycia prawdziwym sobą

Co oznacza być sobą prawdziwie? Czy my zawsze nie jesteśmy sobą? Wszak nie ma od tego ucieczki, bo nie łatwo zostać kimś innym. A jednak trudno być samym sobą. A właściwie łatwo, trzeba tylko zrozumieć jak wiele to znaczy i na czym polega. To tak naprawdę zejście z cenzurowanego i wejście na prawdziwy poziom szczerego bycia sobą. A jakie są benefity? Ogromne. Przede wszystkim Twoja produktywność i życiowa szybkość wejdzie na najwyższy poziom. Czemu? Bo przestaniesz martwić się co myślą o Tobie inni. Świetna sprawa. Bo za dużo myślisz o innych, za mało o sobie. Nie chodzi o egoizm.

Ja np. nakręciłem dzisiaj vlog na youtube z wanny, oczywiście bez nagości, jednak po prostu leżąc w wannie mówiłem co miałem do powiedzenia. Jak wiele osób mogło być coś takiego zrobić? Każdy. Jak wiele zrobi? Prawie nikt. Nie dlatego, że by nie chciał, czy, że by nie miał takiego luźnego pomysłu. Po prostu za dużo by się zastanawiał co powiedzą znajomi, rodzina, sąsiedzi. I następuje blokada. Nawet kiedy ubierasz się to pod innych. Całe swoje życie kreujesz pod innych. Dzięki czemu skutecznie okradasz się z mocy. Prawdziwi liderzy robią co chcą. Zostań liderem.

Ludzie chcą żebyś był sobą, jednak w ten sposób żebyś spełniał ich wymagania. Więc czego tak naprawdę chcą? Chcą żebyś się dostosowywał. Nie wierzą, że najlepszą wersją siebie będziesz wtedy kiedy przestaniesz się hamować. Bo sami nie wierzą, że oni również by byli wtedy najlepsi gdyby przestali sami siebie ograniczać. Społecznie wmawia nam się, że jesteśmy źli i powinniśmy nad sobą pracować. Wcale tak nie jest, jest zupełnie odwrotnie. Jesteśmy dobrzy, jednak kiedy zbyt bardzo ograniczamy się, to stajemy się gorsi. Wchodzimy w społeczne ramy, stajemy się normatywnym człowiekiem, pozornie osiągamy sukces. Jednak czy to serio jest takie dobre? Kiedy wszyscy stajemy się sztywnymi robotami to wtedy jesteśmy dobrzy? Nie. Dobrzy jesteśmy wtedy kiedy zachowujemy się według własnego uznania i potrafimy również uszanować zachowanie innych. Nie jest żadną sztuką dociąć wszystkich ludzi na równo jak w fabryce. To marnowanie ich potencjału. Ludziom najpierw obcina się skrzydła, a później uczy się ich chodzić. A mogli by latać. To oczywiście metafora.

Potrzeba wiele odwagi by być sobą. Ubierać się tak jak Ty chcesz, robić to co Ty chcesz, mieć poglądy takie jak Ty chcesz i nie bać się ich wyrażać. Czasami ludzie tłumią swoje poglądy, ponieważ boją się ostracyzmu społecznego. I wydaje nam się, że robimy dobrze ponieważ wtedy wszyscy nas pozornie lubią. Jednak tak naprawdę nie  lubią nas, oni czują się dobrze z postacią jaką kreujemy pod ich dyktando. Kiedy natomiast zaczynamy mówić to co naprawdę myślimy, nie rzadko mówią, że zmieniliśmy się.

Jednak ich opinia najczęściej znaczy tyle, że przestałeś się zachowywać w sposób wygodny dla nich. Mogą nawet próbować Ci wmówić, że takie zachowanie i poglądy to nie Ty. Tak jakby lepiej wiedzieli, jaki Ty jesteś. A to wiesz tylko i wyłącznie Ty sam. W udawaniu kogoś kim nie jesteśmy nie ma żadnego zysku. Są tylko zyski pozorne. Jednak kiedy zaczniesz funkcjonować w ten sposób będziesz musiał dostosowywać się coraz bardziej. Kłamać. Pewnego dnia możesz uświadomić sobie, że już nie jesteś sobą. Odgrywasz rolę pod dyktando społeczne, ponieważ niby miało to wyjść wszystkim na zdrowie. Nie wychodzi jednak. Ponieważ coraz mniej jest ludzi szczerych, liderów którzy wiedzą kim są i czego chcą. Którzy nie boją się być sobą. A jeżeli takich ludzi jest mało to społeczeństwo zamienia się w szarą masę i wszyscy na tym tracimy. To na czym mieliśmy zyskać porządek i ład społeczny, zamieniło się w naszą wspólną stagnację. Tak jakbyśmy byli martwi już za życia.

Mgr Maciej Zenon Wysocki

Autor książki o potędze kreacji myślami. Trener sukcesu. Wspaniały nauczyciel duchowy przekazujący idee świadomości. Chcę pomagać ludziom osiągać ich maksimum możliwości. Gorąco wierzę, że największą wartością jest człowiek i każdy człowiek jest wewnętrznie dobry.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *