Kim był wielki kultywator LSD Dr. Timothy Leary?

https://pl.wikipedia.org/wiki/Timothy_Leary

Timothy Leary (ur. 22 października 1920 w Springfield w stanie Massachusetts, zm. 31 maja 1996 w Los Angeles) – amerykański filozof, pisarz, psychologprofesor Harvardu. Stanowił ikonę amerykańskiej kontrkultury lat 60.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Timothy_Leary

Uznawany jest za jednego z inicjatorów powstania ruchu hippisowskiego. Powszechnie uważa się, że gdyby nie on, era hippisów nigdy by nie nadeszła[potrzebny przypis].

https://pl.wikipedia.org/wiki/Timothy_Leary

We wrześniu 1966 roku (niecały miesiąc przed delegalizacją LSD) Leary założył Ligę Duchowych Odkryć, organizację religijną, która za swój sakrament uważała LSD, co miało pomóc w utrzymaniu legalności tej substancji na gruncie wolności religijnej. Zachęcał też innych do zakładania własnych religii opartych na psychodelikach.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Timothy_Leary

Jednym słowem

Obok wynalazcy LSD – Albert Hofmann – jest to największa postać związana z LSD, ponadto ruchem hipisowskim. Kojarzony szeroko z kultywowaniem zażywania substancji psychoaktywnych w poznaniu duchowym. Jak również zjednoczeniu ludzkości. Pośrednio powiązany również ze słynnym Woodstockiem.

Artykuł nie zachęca do zażywania substancji psychoaktywnych. Jest jedynie ukazaniem rysu historycznego.

To było najbardziej wstrząsające doświadczenie w moim życiu. Mija dwadzieścia lat od tamtego odlotu z Michaelem Hollingsheadem, a ja wciąż to pamiętam. Nigdy potem nie byłem już w stanie powrócić do życia, jakie wiodłem przed tą sesją. Od tamtej pory nie traktowałem siebie, swojego umysłu ani społeczeństwa zbyt poważnie, bo zdawałem sobie sprawę, że wszystko, co postrzegam, wszystko we mnie i wokół mnie, jest wytworem mojej świadomości, i że każdy żyje w neuronowym kokonie własnej rzeczywistości.

https://pl.wikiquote.org/wiki/Timothy_Leary
max parrish as eli bud fritz and timothy leary as mr. jones 1024x683 - Kim był wielki kultywator LSD Dr. Timothy Leary?
https://pl.wikiquote.org/wiki/Timothy_Leary
pa 9781625 667x1024 - Kim był wielki kultywator LSD Dr. Timothy Leary?
https://flashbak.com/dr-timothy-leary/

Mgr Maciej Zenon Wysocki

Autor książki o potędze kreacji myślami. Trener sukcesu. Wspaniały nauczyciel duchowy przekazujący idee świadomości. Chcę pomagać ludziom osiągać ich maksimum możliwości. Gorąco wierzę, że największą wartością jest człowiek i każdy człowiek jest wewnętrznie dobry.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *