Jeżeli nie będziesz uważał, że coś jest trudne – nie będzie takie

Jest pewne znane powiedzenie mówiące, że coś jest niemożliwe do zrealizowania, jednak przychodzi ktoś kto tego nie wie i to właśnie on to robi. Ile jest prawdy w tym stwierdzeniu? Oczywiście jest to kwestia dyskusyjna pod wieloma względami. Np. pod względem wiedzy technicznej. Jednak jeżeli chodzi o sam motyw filozoficzny, to jest tu wiele prawdy. To nasze nastawienie jest kluczowe. Ludzie sukcesu potrafią być niezwykli. Często nie uważają, że to co stworzyli jest czymś niezwykłym. Natychmiast są gotowi do realizowania następnych zadań, które zwykłemu człowiekowi jawią się jako niesamowicie wielkie.

I dlatego czasami to głupi ma wiele szczęścia. Ponieważ nie piętrzy on zbyt wielu powodów dlaczego coś miało by się nie udać, tylko po prostu przechodzi do realizacji. Sceptyczne naukowe umysły naturalnie nie zgodzą się z tymi stwierdzeniami i dobrze. Ponieważ przy skomplikowanych bardzo poważnych projektach tego typu podejście oczywiście mogło by się nie sprawdzić. Tu jednak chodzi o rzeczy trochę bardziej przyziemne. Bo zazwyczaj to człowiek potyka się o kamień, nie natomiast o górę – jak mówi inne powiedzenie. To często piętrzenie małych rzeczy przeszkadza nam w osiąganiu wielkich rzeczy. Niepotrzebnie jawią nam się one jako trudne, skomplikowane, wymagające stresu.

Interesujące

Żyjemy w interesujących czasach, czasami rozmowa z drugim człowiekiem jest dla nas powodem do stresu. Jesteśmy w pewnym sensie bardzo słabi psychicznie. Współczesny świat to świat możliwości. Jednak niektórzy nie dorośli do tego. Cały czas zachowują się jakbyśmy w systemie komunistycznym w którym wszystko jest po blokowane. Natomiast wcale tak nie jest, te ograniczenia są tylko w głowach. Wystarczy przestać widzieć wszystko jako trudne. Tak na prawdę wszystko już zostało bardzo ułatwione.

candle 3082703 1920 1024x680 - Jeżeli nie będziesz uważał, że coś jest trudne - nie będzie takie

Spokój

W pewnym sensie spokój i obojętność są wyznacznikami siły psychicznej. Silny psychicznie człowiek który odnalazł swoje centrum, nie będzie stresował się dniem który ma do przeżycia. Nie będzie myślał w przód o każdej godzinie. Bo to zwyczajnie bez sensu. To jest strata siły i czasu. Mądry człowiek skupia się na tym co teraz ma do zrobienia i na byciu jak najbardziej efektywnym teraz. Przypominają mi się tu jeszcze inne słowa – tylko człowiek który potrafi żyć w teraźniejszości jest w stanie zbudować wymarzoną przyszłość. Bo to tak na prawdę nie brak planów na przyszłość są naszą piętą achillesową, jednak brak wykonywania tych planów krok po kroku. Jakim problemem jest zaplanowanie czegoś? To łatwe. Chociaż sztuka dobrego planowania również jest ważna i poświęcono temu wiele mądrych książek. Jednak wykonywanie jest kluczowe, a żeby wykonywać coś poprawnie trzeba być obecnym i zrelaksowanym. Jeżeli cały czas myślimy o przeszłości/przyszłości, analizujemy, nie będziemy w stanie skupić się. Po prostu będziemy odczuwali lęk i jest to bardzo logiczne, ponieważ nie możemy obecnie kontrolować ani przyszłości, ani przeszłości, więc będziemy odczuwali lęk z tego powodu. Jedyne co możemy kontrolować to teraźniejszość.

Perfekcjonizm

Nie możemy być również zbyt perfekcyjni w tym co robimy. Nie jesteśmy przecież maszynami. Człowiek powinien pozwolić sobie dojść do mistrzostwa naturalną drogą personalnej ewolucji. Zamiast na siłę starać się robić coś idealnie, odczuwając przy tym stres, lepiej dać sobie więcej czasu na osiągnięcie prawdziwego naturalnego mistrzostwa. Tylko takie mistrzostwo jest tym prawdziwym. Perfekcjonizm najczęściej jest problemem ludzi. Często przez niego nie rozpoczynają żadnych projektów, ponieważ od razu chcieli by je wykonać idealnie. Odpuść sobie. Puść rzeczy wolno. Potrzeba jest więcej zaufania do życia i do samego siebie. Posłuchaj głosu intuicji zamiast starać się ciągle wszystko kontrolować.

Mgr Maciej Zenon Wysocki

Autor książki o potędze kreacji myślami. Trener sukcesu. Wspaniały nauczyciel duchowy przekazujący idee świadomości. Chcę pomagać ludziom osiągać ich maksimum możliwości. Gorąco wierzę, że największą wartością jest człowiek i każdy człowiek jest wewnętrznie dobry.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *