Jak zostać BOGATYM?

1. Myśl o zmianie – pomysł zmiany

Od tego wszystko się zaczyna – od pomysłu i postanowienia. Silnego postanowienia na określone ukierunkowanie swoich działań. Bez tego nie ma możliwości zmiany – bez chcenia. Bez obaw – większość ludzi nawet o zmianie nie myśli. Więc jeżeli w ogóle o niej myślisz – witaj w Elicie. 🙂

stock 1024x681 - Jak zostać BOGATYM?

2. Poznanie możliwości – zewnętrznych i wewnętrznych

Co trzeba mieć żeby pomnożyć majątek? Oczywiście – wkład, czyli kapitał. Żeby wyjąć, trzeba włożyć – czyż nie tak się mawia? Ale co włożyć? Szczególnie wtedy kiedy nic nie mamy? Na szczęście mamy trochę inne czasy i nawet jak nie mamy nic, to wiele mamy. Pozornie jedynie wydaje nam się, że nie mamy np. pieniędzy, oszczędności, nieruchomości. Potrzebnych na inwest.

Co więc mamy? Bardzo wiele. Nawet samą edukację począwszy od umiejętności czytania – kiedyś uchodziła wszak za rarytas dostępny dla elit. Internet – szalone źródło wszelkiej wiedzy. Biblioteki, doradztwa zawodowe dostępne za darmo “z urzędu” (np. pracy). Bardzo wiele programów społecznych organizowanych przez państwo, mających na celu aktywizację zawodową i przedsiębiorczą. Szkoły i uniwersytety.

Oprócz tego jeszcze poznaj wartości które Ty masz. Jakie masz umiejętności? W czym jesteś dobra? Jakie są Twoje zalety? Jakie kompetencje już posiadasz. Musisz mieć jasną świadomość wartości którymi dysponujesz.

woman holding 100 us dollar banknote with her mouth open 2813351 819x1024 - Jak zostać BOGATYM?

3. Akcja. Kamera? Akcja!

Cóż pozostaje niż działać? Bez tego nie ma nic. Jeżeli postanowiłaś już polepszyć swój dobrobyt. Jeżeli masz już świadomość zewnętrznych i wewnętrznych możliwości. Teraz pozostaje stawiać kroki. Małe, średnie i duże. To bez znaczenia. Najważniejsze to iść. A jeżeli idziesz bardzo wolno to też wspaniale – bo większość ludzi w ogóle nie wychodzi poza swoją dotychczasową strefę.

Mgr Maciej Zenon Wysocki

Autor książki o potędze kreacji myślami. Trener sukcesu. Wspaniały nauczyciel duchowy przekazujący idee świadomości. Chcę pomagać ludziom osiągać ich maksimum możliwości. Gorąco wierzę, że największą wartością jest człowiek i każdy człowiek jest wewnętrznie dobry.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *