Jak wykorzystać swój Pełen Potencjał?

Brakuje nam odwagi bycia sobą ponieważ boimy się być w błędzie. Więc bardzo niechętnie dokonujemy jakichś działań. Niejako cały czas czujemy się pod społeczną obserwacją i nie chcemy wyjść na głupich. Jednak tego typu myślenie bardzo nas hamuje. Ponieważ społeczeństwo generalnie jest na średnim poziomie. Ty natomiast raczej nie chcesz być na średnim poziomie – skoro czytasz tego typu publikacje – tylko chcesz być na poziomie możliwie najwyższym. Nie dokonasz więc tego średnimi działaniami. Twój sposób myślenia i co za tym idą Twoje działania, muszą być odrębne od tego jak zazwyczaj działają Twoi znajomi.

Często możesz wprowadzać ich w zdumienie ale to dobrze. Powinieneś się z tego cieszyć – nie natomiast panicznie bać się tego jak większość ludzi!

 Ludzie są często bardzo rozdarci w sobie. Chcieli by wszystkim dogodzić. Zarówno sobie jak i wszystkim w koło. Jednak tak się nie da. Z jednak strony chcesz wielkiego sukcesu, z drugiej społecznej akceptacji. Natomiast jedno i drugie często się ze sobą kłóci – przynajmniej na początkowym etapie. Ponieważ kiedy swoimi nowatorskimi działaniami już osiągniesz wielki sukces, to wtedy wszyscy Twoi krytycy nagle będą Cię poklepywać po plecach i gratulować Ci. Jednak na początkowym etapie kiedy Ty nie masz jeszcze nic, natomiast podejmujesz pewne ryzyko, to jesteś przez nich zrównywany z ziemią, tylko za to, że odstajesz od normy społecznej. Czy to nie głupie?

Otaczaj więc się dobrymi ludźmi z otwartymi umysłami którzy będą Cię wspierać.

Oczywiście społeczeństwo to nie jest jedyna rzecz przez którą nie jesteś sobą. W rzeczywistości to nie społeczeństwo jest winne ale Ty. Ponieważ sam sobie wmówiłeś, że musisz się do tego społeczeństwa dostosowywać. W rzeczywistości możesz robić wszystko co tylko chcesz – w ramach podstawowych norm społecznych rzecz jasna. Jednak to nie o podstawowe normy społeczne zazwyczaj idzie. Ponieważ wszyscy jesteśmy zgodni z tym, że np. należy przestrzegać litery prawa. Zazwyczaj chodzi o nieformalne normy wydumane przez ludzi. Prawo nie zabrania nosić zielonych butów z pomponami. Jednak pewnie czułbyś się strasznie głupio takie ubierając. Czy to nie szalone? Pokazuje to tylko jak mało pewności siebie mamy.

To tylko buty, a jakie mają oddziaływanie psychiczne. Oczywiście to tylko rażący przykład. W rzeczywistości idzie o rzeczy zupełnie drobniejsze. Możesz być krytykowany nawet za to, że chcesz zmienić pracę. Albo stworzyć coś swojego. Będziesz wtedy słyszał, że na pewno się nie uda. Jednak nie wiń społeczeństwa – wiń siebie samego. Dlaczego Twoja pewność siebie jest tak niska, że dajesz się zahamować malkontentom? Ich nie zmienisz. Oni zmienią się sami – dokładnie wtedy kiedy Ty zaczniesz odnosić sukcesy i zarabiać duże pieniądze. Natomiast do tego czasu ich nie zmienisz. Natomiast możesz uodpornić siebie na ocenę społeczną.

Jak? Krok po kroku. Każde najdrobniejsze działanie będzie poprawiało Twoją pewność siebie. W końcu staniesz się całkowicie niezależny.

Najbardziej blokuje nas brak pewności siebie. Brak wiary we własne zdolności. Dlatego nie jesteśmy prawdziwie sobą. Co rozumiem przez bycie prawdziwie sobą? Rozumiem to jako bycie najlepszą wersją siebie. Kiedy wykorzystujesz sto procent własnych możliwości i nie tracisz ani chwili. A przecież właśnie to jest podstawową potrzebą nowoczesnego człowieka – wykorzystywać swój potencjał. Kiedy siedzimy przed telewizorem lub przeglądamy śmieszne koty w Internecie, to czy dobrze bawimy się? Najczęściej gdzieś w głębi siebie myślimy „Boże ile osiągnął bym gdybym w tym czasie robił coś pożytecznego, coś w czym jestem dobry, ale…”. I w to miejsce wstaw dowolną wymówkę.

  • nie chce mi się,
  • to już było,

Wybierz dowolną wymówkę. Jednak pomimo użycia wymówki gdzieś w środku Ciebie jest wielki żal. Żal dotyczący nie wykorzystywania każdej minuty życia na robienie tego co kochasz. Gdybyś to robił z pewnością już dawno byłbyś tym mitycznym milionerem, a może nawet miliarderem. Jednak nosimy w sobie pewnego rodzaju depresję, nerwicę – można to nazywać jakkolwiek. Możemy to nazwać po prostu smutek lub wątpliwości. Tego typu objawy psychiczne stały się powszechne na społeczną skalę. Psycholodzy i psychiatrzy są w stanie w głowach większości ludzi odnaleźć jakieś traumy, problemy. Czemu tak się dzieje? Ponieważ żyjemy w czasach kiedy coraz mniej jest zagrożeń zewnętrznych – takich jak dzikie zwierzęta. Teraz mamy więcej stresów umysłowych.

Szef Cię może zwolnić z pracy, mąż/żona zostawić, możesz nie być wystarczająco atrakcyjny lub inteligentny… ta lista wymagań i problemów nie ma końca. I stąd powstają w nas tak poważne blokady z których musisz się oczyścić. Bo w innym wypadku będą one kreowały całe Twoje życie – niestety bardzo negatywnie. Nie odblokujesz swojego wielkiego potencjału który przecież masz. I ja nie muszę Cię do tego nawet przekonywać – Ty to wiesz. Widzisz jakie to ważne? Ty po prostu to wiesz.

Mgr Maciej Zenon Wysocki

Autor książki o potędze kreacji myślami. Trener sukcesu. Wspaniały nauczyciel duchowy przekazujący idee świadomości. Chcę pomagać ludziom osiągać ich maksimum możliwości. Gorąco wierzę, że największą wartością jest człowiek i każdy człowiek jest wewnętrznie dobry.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *