Jak wyjść ze schematu i żyć na prawdę?

Jak wyjść ze schematu?

Wyjść ze schematu jest jednocześnie trudno i łatwo. Paradoks. Jednak wiele rzeczy jest paradoksalnych. Pod pewnym względem wyjść jest łatwo. Pod innym trudno. Przede wszystkim głównym utrudnieniem jest brak świadomości, że w ogóle jesteśmy w jakimś schemacie. Kolejnym utrudnieniem jest brak świadomości możliwości wyjścia z niego. Jednak kiedy już mamy pewne informacje w sobie, wyjście będzie dość łatwe. Będzie kwestią decyzji i pracy. Chociaż ta praca może i powinna być dobrą zabawą. Jestem zwolennikiem tego by pracę ubierać w szaty dobrej zabawy. Uważam, że tylko wtedy możemy być prawdziwie kreatywni. Kiedy nie podchodzimy do życia zbyt poważnie.

Przed wyjściem ze schematu „chroni” nas strach. Bo tak naprawdę strach to nasza największa przeszkoda w życiu. Kiedy oduczymy się go nadmiernie odczuwać odzyskujemy nasze super moce. I faktycznie strach wmawia nam, że nas chroni. W rzeczywistości ogranicza nas. Do pewnego stopnia faktycznie nas chroni, jednak w nadmiarze przeszkadza. To tak jak z matką i dzieckiem. Może ona się nim opiekować i chronić je jednak do pewnego stopnia. Kiedy tej ochrony i kontroli będzie za dużo ten młody człowiek nie stanie na własne nogi. Później nawet jako dorosły człowiek będzie cały czas wzrokiem szukał matki. Jest to przypadek wielokrotnie opisywany przez psychologię Nie inaczej jest ze strachem który chroni nas przed śmiercią i nie tylko przed nią. Jednak kiedy odczuwamy go niemalże nieustannie, to on powodem tej śmierci może się stać. Nawet jeżeli nie dosłownie to ograniczy nasze życie do tego stopnia, że nie będziemy żyli. Będziemy jedynie egzystowali. Ponieważ potrzeba mieć w sobie odrobinę żyłki hazardzisty.

Mgr Maciej Zenon Wysocki

Autor książki o potędze kreacji myślami. Trener sukcesu. Wspaniały nauczyciel duchowy przekazujący idee świadomości. Chcę pomagać ludziom osiągać ich maksimum możliwości. Gorąco wierzę, że największą wartością jest człowiek i każdy człowiek jest wewnętrznie dobry.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *