Jak stać się Super-Człowiekiem?

Najlepsza wersja samego siebie

Czasami kiedy mówię do kogoś – musisz się zmienić. To ta osoba jest oburzona. Bo jak tak – zmienić się? Wszystko tylko nie to! I zaczyna się powtarzanie komunałów w stylu nie mogę się zmienić, chcę być sobą”. Ale co to oznacza, że zamierzasz robić do końca życia wszystko tak samo? Powinieneś dużo zmieniać się, wiesz czemu?

Bo tylko wtedy znajdziesz autentycznego siebie!

To jaki dzisiaj jesteś, to jaki byłeś całe swoje życie, to możesz być kompletnie nie Ty! Brzmi zwariowanie co? To brzmi jak myśl rewolucyjna która może sporo przewrócić w Twoim światopoglądzie. Urodziłeś się w pewnym środowisku, wykształciłeś pewne nawyki… to wszystko. Czy to Ty? Skąd wiesz kim jesteś jeżeli nie spróbowałeś wielu rzeczy? Nie wiesz jak zareagujesz jak pierwszy raz zjesz nowo poznany owoc. Nie wiesz jak zareagujesz kiedy zobaczysz słoneczną plażę na Malediwach. Nie wiesz jak zareagujesz kiedy będziesz bardzo bogaty.

Nic o sobie jeszcze nie wiesz. Jednak czym więcej w życiu sprawdzasz, próbujesz, testujesz, wtedy poznajesz kim jesteś. Dopiero wtedy stajesz się prawdziwym sobą, bo masz wybór, a posiadać wybór to bardzo ważna rzecz. Pseudo-ideowe trzymanie się starego stylu bycia nie jest byciem sobą. To kolejny banał którym karmią się ludzi zbyt bardzo przestraszeni by cokolwiek zrobić. Możemy jedynie współczuć im. 🙂

Super-Człowiek

Tak naprawdę wszyscy chcemy być super-ludźmi. Osobami ponadprzeciętnymi władającymi wielką mocą. Nasza skromność to tylko wyuczone regułki które powtarzamy. Akceptowalne społecznie slogany „wystarczy mi przeciętność”. A gdzieś w głębi serca są wielkie marzenia które na siłę uciszamy. Niepotrzebnie.

Warto odkryć w sobie pewne niepowtarzalne cechy które pomogą nam w życiu i biznesie. Coś co wyróżni nas na tle konkurencji, nawet jeżeli pozornie będziemy mniej rozwinięci od innych. To za pomocą pewnych konkretnych cech osobowości możemy szybko wybić się na sam przód.

Mgr Maciej Zenon Wysocki

Autor książki o potędze kreacji myślami. Trener sukcesu. Wspaniały nauczyciel duchowy przekazujący idee świadomości. Chcę pomagać ludziom osiągać ich maksimum możliwości. Gorąco wierzę, że największą wartością jest człowiek i każdy człowiek jest wewnętrznie dobry.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *