Jak się odnaleźć w gąszczu technik?

Afirmacje, wizualizacje, prowadzenie dziennika, stan alfa, stan beta, ćwiczenia fizyczne, oczyszczanie organizmu, oczyszczanie umysłu, medytacja, NLP, NLS, świadomy sen, trans, muzyka relaksacyjna, intuicja, inspiracja, prawo przyciągania, potęga podświadomości, zawierzenie Bogu…

Jest tak wiele technik, metod sposobów co więcej.

Czasami jedna przeczą drugim!

No i jak się w tym odnaleźć. Bo czasami czytamy – afirmuj jak najczęściej. Innym razem czytamy – jeżeli zbyt często afirmujesz pokazujesz brak pewności, co odpycha od Ciebie to o dobre. I co robić? Powstają dziwne dysonansy informacyjne i już nie wiadomo co robić. Ale chwileczkę…

Na początek:

  1. Bądź sobą,
  2. Zrelaksuj się,
  3. Nie bierz tego wszystkie tak poważnie,
  4. Improwizuj
  5. i baw się dobrze.

Nie bądź aż tak bardzo szalony na punkcie tego wszystkiego. Cały ten gąszcz informacyjny ma pomóc nam wewnętrznie rozwinąć się. To bardzo dobrze, że poznajesz coraz to nowe techniki i metody. Kiedy stykasz się z nimi coś nowego buduje się w Tobie. Po pewnym czasie będziesz rozpoznawał intuicyjnie czegoś się trzymać, a co odpuścić. Co jest dobre, a co jeszcze lepsze. Kiedy bawić się w techniki, a kiedy żyć normalnym życiem i zapomnieć o wszystkim.

Rób sobie momenty odpoczynku. Jeżeli 5 dni tygodniu robisz techniki, przez 2 dni bądź po prostu sobą i zapomnij. Zregeneruj się. Odpręż się. To tak jak z ćwiczeniami na siłowni – nie ten ma lepsze postępy kto ćwiczy 7 dni w tygodniu, ale ten kto ćwiczy 5 dni w tygodniu a odpoczywa przez 2. Bo wtedy daje możliwość odpoczynku mięśniom i wzrostu.

 

Mgr Maciej Zenon Wysocki

Autor książki o potędze kreacji myślami. Trener sukcesu. Wspaniały nauczyciel duchowy przekazujący idee świadomości. Chcę pomagać ludziom osiągać ich maksimum możliwości. Gorąco wierzę, że największą wartością jest człowiek i każdy człowiek jest wewnętrznie dobry.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *