Jak poprawić swoje życie Pozytywnym Myśleniem?

Życie bywa trudne – dlaczego?

Jednak dzieje się to głownie za naszą przyczyną. I warto o tym wiedzieć. Co prawda mogłeś zostać wielokrotnie potraktowany przez innych ludzi źle. Jednak to zawsze od Ciebie zależy jak to będziesz znosił. Niektórzy ludzie mają zbyt wielki żal do innych ludzi. Są stale obrażenie na innych ludzi, a czym samym na całe życie. Słyszałem nawet takie stwierdzenia „nikt nie jest godny zaufania!”. To prawda, że warto być ostrożnym. Jednak nie żyjmy w paranoi. Nie wszyscy ludzie to oszuści, złodzieje, seryjni mordercy.

Trzeba uświadomić sobie, że przyczyna naszych wszystkich problemów (z małymi wyjątkami) leży w nas samych. To przez nasz skomplikowany charakter  piętrzymy sobie w życiu problemy. Zobacz jak mało osób umie codziennie wykonywać ćwiczenia fizyczne. A jak wielu z nas próbowało to robić i poddawało się po czasie. Wytrwałość to bardzo szlachetna cecha i gdybyśmy ją tylko posiadali, to świat stałby przed nami otworem. Bo co to za problem stać się wybitnym specjalistą w dowolnej dziedzinie i zgarniać za to gruby szmal? Wystarczy codziennie nad tym pracować, a po kilku latach stanie się to rzeczywistością. Tylko jak wielu ludzi się nie podda? Powiem Ci w sekrecie – 99% nawet nie zacznie. I tu jest Twoja przewaga. Wyobraź sobie, że 99% ludzi nawet nie zacznie. Nie to, że się nie poddadzą w trakcie. Oni nawet nie zaczną. Nie zrobią najmniejszego kroku. Z góry stwierdzą – to się nie uda, nie warto.

Słomiany zapał

Jeżeli wiec Ty masz w sobie na tyle ikry żeby chociaż zacząć (nawet jeżeli polegniesz przez słomiany zapał) to i tak wróżę Ci dużą karierę! Musisz tylko nauczyć się wytrwałości i sumienności w działaniu. Ale gdybyś to miał, czy w ogóle byś czytał tego typu książki? Pewnie nie. Bo już dawno miałbyś w życiu co byś chciał. Tak naprawdę najbardziej proste stwierdzenia są najbardziej prawdziwe. A więc sumiennie pracuj, nie poddawaj się i osiągniesz sukces. Czy to formuła gwarantująca sukces? W 99% z pewnością tak. Jednak ludzie przez swoje zawiłe charaktery poddają się. Nie będzie Ci łatwo zwalczyć słomianego zapału. Może on Ci towarzyszyć cały czas. Jednak stale odbywa się w Tobie personalna ewolucja. Każde potknięcie i każdy sukces generują w Tobie zmiany. Chociaż pozornie często wydaje nam się, że nasze życie stoi w miejscu. Więc jeżeli jesteś osobą która próbuje, jednak szybko poddaje się, to nie zatrzymuj tego procesu. Z czasem staniesz się bardziej wytrwały.

Negatywni trenerzy “Krzykacze”

Mam mieszane uczucia odnośnie trenerów rozwoju osobistego którzy krzyczą na ludzi – życie jest ciężkie, niesprawiedliwe, zawsze takie będzie, pogódź się z tym!!! Kurcze, to miała być pewnie jakaś metoda na przebudzenie ludzi. Po części nawet skuteczna, ale… nie popadajmy w obłęd. Jeżeli będziesz myślał właśnie w ten sposób, to tym bardziej będziesz te negatywy generował w swoim życiu. Duża doza pozytywnego myślenia naprawdę pomaga w skutecznym życiu i działaniu.

Poza tym należę do osób które gorąco wierzą (przekonałem się zbyt wiele razy na własnym przykładzie!), że wszechświat jest czuły na nasze myśli i uczucia. Więc jeżeli jesteśmy bardzo negatywni – przyciągamy negatywne wydarzenia. Jeżeli jesteśmy natomiast super pozytywni – przyciągamy super pozytywne wydarzenia. Doświadczam tego nieustannie. I serio kiedy czytam czasem trenerów którzy twierdzą, że myślenie nic nie zmienia, że tylko działanie coś zmienia to uśmiechem się z politowaniem. Czy oni serio nie doświadczyli czegoś takiego, że coś w rzeczywistości przyszło samo już na samą myśl o tym? Ja doświadczam tego nieustannie.

Oczywiście mam również gorącą miłość do działania. Człowiek urodził się żeby działać, być aktywnym. Pozytywne myślenie i pozytywne działanie sobie nie przeczą. Zawsze idą w parze. Kiedy lepiej myślisz – lepiej działasz i odwrotnie. Kiedy masz zły humor, ale zaczniesz działać, wtedy poprawia się Twoje myślenie. W człowieku nie ma rozdzielności pamiętaj o tym! I nie daj sobie wmówić bzdur.

Myślenie, emocje, działanie

Myślenie, emocje, działanie, społeczeństwo. To wszystko jest jedna całość. Nie ma w tym rozdzielności. Każdy element wpływa na każdy. Ale co ciekawe – usprawnienie jednego elementu usprawnia wszystkie. A czasami daje wręcz oszałamiające efekty!!! Niczym efekt motyla, słyszałeś co oznacza? Efekt motyla znaczy tylko tyle, że najmniejsza zmiana może wywołać ogromne reperkusje. Niczym kropla drążąca skałę, w końcu odłamuje kamień. Albo niczym pierwsza kostka domino – przewracając się uruchamia cały system kostek które wzajemnie przewracają się. Dlatego jeżeli Ty zaczniesz myśleć pozytywniej chociaż o 5%, to możesz spodziewać się ciekawy reperkusji w życiu. Natomiast jeżeli naprawdę zmienisz swoje myślenie przynajmniej o 50%, wtedy możesz spodziewać się zupełnie nowego życia!

Będzie Ci się chciało więcej działać, będziesz miał więcej wiary, wszystko zacznie się zmieniać. I również od drugiej strony – jeżeli zaczniesz o 50% lepiej działać, możesz spodziewać się ogromnych zmian w Twoim wewnętrznym świecie myśli i uczuć. Zaczniesz mieć więcej wiary w samego siebie, więcej radości, staniesz się mniej nerwowy.

Nie jestem natomiast wielkim fanem forsowania się do tego by coś zrobić. Jednocześnie jestem pełen respektu dla ludzi o żelaznej sile woli. Jednak jak nauczyć się tej umiejętności? Z pewnością tak jak wszystkiego – małymi krokami, wytrwale… I to polecam, bo sam stale się uczę być coraz lepiej zorganizowanym. Jednak nie do końca wierzę, że można stać się pracowitym na siłę. Tu raczej muszą zmienić się pewne procesy umysłowe które dotychczas wytrwałą pracę blokowały. Jeżeli zmienimy te procesy, to w naturalny sposób człowiek ruszy z miejsca. Jestem człowiekiem który gorąco wierzy w dobrą naturę człowieka.

Wierzę, że każdy człowiek rodzi się z mega potencjałem. I jedynie niepotrzebne społeczne ograniczenia robią z niego zepsutego człowieka. Jednak wystarczy go odczarować, pokazać mu co się z nim stało i zacznie on żyć! Zupełnie inaczej niż dotychczas. Takie rzeczy jak wątpliwości, słomiany zapał, po prostu odpadną od niego. Bo zobaczy on szerszą wizję swojego życia. Poczuje nowe motywujące uczucia.

Mgr Maciej Zenon Wysocki

Autor książki o potędze kreacji myślami. Trener sukcesu. Wspaniały nauczyciel duchowy przekazujący idee świadomości. Chcę pomagać ludziom osiągać ich maksimum możliwości. Gorąco wierzę, że największą wartością jest człowiek i każdy człowiek jest wewnętrznie dobry.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *