Docelowy odbiór mediów

Media należy dobierać bardzo docelowo – inaczej zostaniesz zalany. Dobrze jest wypić szklankę wody kiedy odczuwasz pragnienie. Problem zaczyna się wtedy kiedy zamiast tego zalewa Cię fala tsunami i topisz się. Pragnienie zaspokoiłeś… wręcz śmiertelnie skutecznie, a nie o to Ci chodziło.

Negatywne newsy

I właśnie tak jest z mediami. Jesteś zainteresowany obecnymi wahaniami giełdowymi, więc co robisz? Odpalasz Internet. Świetnie zaraz na pewno je znajdziesz na jednym z portali z newsami. Wchodzisz… bum! Toniesz! Z każdej strony ktoś krzyczy do Twojej głowy – powódź, tragedia, wypadki, krach, kryzys, złodzieje, bandyci! Już właściwie zapomniałeś po co tu wszedłeś. Bagatelizujemy tę sytuację, wydaje nam się, że kontrolujemy sytuację. Przecież potrafimy tak dobrze ignorować te wszystkie nagłówki, ale czy naprawdę?

Nasz umysł cały czas to czyta i przyswaja. Cenny twardy dysk podświadomości nasiąka wrażeniami – niestety negatywnymi. Później kiedy będziesz stał w korku możesz wybuchnąć gniewem, bo jakiś kierowca zajedzie Ci drogę. Czy naprawdę gniewasz się na tego kierowcę? A może Twoja podświadomość właśnie odreagowuje to czym nasiąknęła?

Detoks od mediów

Warto zafundować sobie detoks od mediów. Jeżeli Twoim rytuałem jest czytanie wszystkiego co popadnie – spróbuj tego nie robić. Zobaczysz, że świat od tego nie zawali się, a kiedy po pewnym czasie ponownie wrócisz do swojego nawyku, może okazać się, że już nie masz na niego dłużej ochoty. To proste, trzeba tylko zrozumieć jakie to ważne.

Wiesz dlaczego człowiek jest tak bardzo zdezorientowany we współczesnym świecie? Bo bagatelizuje. Co? Wszystko. Bagatelizuje co je, bagatelizuje co ogląda, bagatelizuje o czym mówi i wiesz co się dzieje na końcu? Bagatelizuje co robi. Więc spędza życie na przypadkowym kierunku studiów, później w przypadkowej pracy, pośród przypadkowych ludzi i być może nawet obok przypadkowej partnerki czy partnera.

Czy tak musi być? Nie. Z tych małych szczegółów składa się Twoje życie, jeżeli zaczniesz się pochylać nad każdym z nich z uwagą, zaczniesz odzyskiwać świadomy wpływ na swoje życie. Możesz nie wyobrażać sobie jak wielkie znaczenie ma zjedzenie zdrowego, nie obciążającego śniadania. Do puki nie zrobisz tego po raz pierwszy. Wtedy coś się zmienia. A kiedy zaczniesz to robić codziennie?

Okazuje się, że całe Twoje życie zaczyna się zmieniać po małym kawałku i ma to wpływ na niemalże wszystko co robisz. Drobna różnica w jednym aspekcie życie może mieć ogromny wpływ na całe życie. Przecież najczęściej jesteśmy zdenerwowani na jedną poszczególną rzecz. Jednak chodzimy z tym cały dzień i jesteśmy zdenerwowani na wszystko.

Mgr Maciej Zenon Wysocki

Autor książki o potędze kreacji myślami. Trener sukcesu. Wspaniały nauczyciel duchowy przekazujący idee świadomości. Chcę pomagać ludziom osiągać ich maksimum możliwości. Gorąco wierzę, że największą wartością jest człowiek i każdy człowiek jest wewnętrznie dobry.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *