Dobre nastawienie działa jak Magiczne Zaklęcie

Dobre nastawienie działa

Słyszałeś być może już o tak zwanym prawie przyciągania. Jest to koncepcja bardzo promowana ostatnimi laty. Pierwszy raz zetknąłem się z nią  filmie The Secret. Jest również bardzo znana z książki Potęga Podświadomości. Tak naprawdę można nazywać tę siłę na setki sposobów.

 • Prawo przyciągania
 • Potęga podświadomości
 • Siła wiary
 • Moc ze źródła życia
 • Twoja wewnętrzna potęga
 • Siła świadomości
 • Boska siła
 • Manifestowanie bogactwa
 • Tworzenie obfitości
 • Kontakt z twórczym duchem
 • Prośby skierowane do boga/bogów
 • Itd.

Tak naprawdę wiele z tych sloganów sam właśnie wymyśliłem. Nie jestem zwolennikiem sztywnego etykietowania. W rzeczywistości rozmaici guru, przewodnicy duchowi, trenerzy rozwoju osobistego używają różnych nazw dla tej samej rzeczy. Dotyczy to nawet różnych religii, w których ludzi modlą się o dobrobyt do boga lub bogów. Chciałbym żebyś po prostu nie postrzegał tego tematu zbyt sztywno. Ponieważ wszelkie usztywnianie się przeczy idei przyciągania dobrobytu. A możesz przyciągnąć do siebie bardzo dużo rzeczy których pragniesz. Nawet w ten sposób, że nie wykonasz w tym celu zbyt dużego działania. Bo przecież gdyby chodziło tylko o ciężką pracę, to po co były by tego typu teorie? Wystarczyło by ciężko pracować.

Jednak ta metoda nie zawsze działa. Być może najlepszą metodą jest połączenie obu biegunów. Zarówno ciężkiej pracy, jak i duchowych koncepcji manifestowania bogactwa. W żadnym razie solidna praca nie jest żadnym zaprzeczeniem dla praw przyciągania. Często to właśnie podczas aktywności (nie lubię terminu praca, jest zbyt negatywnie niecechowany społecznie) przyciągamy do siebie rzeczy w sposób magiczny. Jak to się dzieje? Ponieważ często to właśnie aktywność generuje w nas odpowiednią postawę.

Mogę Ci powiedzieć, że kiedy biegam, a zdarza mi się to często, mój umysł zaczyna inaczej myśleć. Staję się coraz bardziej otwarty na obfitość która do mnie zmierza. Natomiast jeżeli jestem zbyt bierny, cały dzień nic nie robię, co zdarza mi się coraz rzadziej, to mój umysł również popada w pewien rodzaj lenistwa i nudy. Dlatego zawsze zachęcam do aktywności, ponieważ wspomaga ona Twoją personalną siłę manifestowania szczęścia.

Dlaczego dobre nastawienie ma tak wielkie znaczenie?

Być może chciałbyś zapytać – dlaczego dobre nastawienie ma tak wielkie znaczenie? Pytało mnie o to już bardzo wielu ludzi i zawsze odpowiadam im podobnie. Zgodnie ze swoim aktualnym stanem wiedzy który stale poszerzam. Mówię im, że kiedy jesteś wewnętrznie zmotywowany, to wszystko przychodzi Ci łatwiej. Stajesz się bardziej aktywny i w konwencjonalny sposób osiągasz więcej. Jest to odpowiedz skierowana do tak zwanych niedowiarków. Ludzi którzy nie wierzą w niezwykłe moce manifestacji obfitości.

Nie powiem im przecież, że jeżeli w swoim umyśle utrzymujesz wizje bogactwa, to cały wszechświat zacznie pracować dla Twojej korzyści i zaczną się pojawiać niesamowite okazje. Nie powiem im przecież, że kiedy myślę o kimś to ta osoba  do mnie dzwoni. Nie powiem im przecież, że ludzi bardzo często robią coś czego pragnę, kiedy tylko ledwo co o tym pomyślę. Nie powie im przecież, że często rozmówcy mówią do mnie słowami o których myślę. Dla nich coś takiego to by było totalnie zbyt wiele! Oni wolą żyć w tak zwanym świecie fizycznym i materialnym. Utrzymując, że nic innego nie ma i być nie może. Czy oni mają rację? Oczywiście, że nie.

To było by smutne, gdyby świat ograniczał się do sztywnej materialnej rzeczywistości. I po co niby taki świat miały istnieć? Po to żeby stworzyć człowieka na około sto lat, a następnie uśmiercić go na wieki? Tak, wierzę w nieskończone życie po odejściu tego ciała. I uważam, że każdy ma takie nieskończone życie  następnych wcieleniach. A właściwie w tym samym wcieleniu które stale ulega zmianom. Ale nie o tym miało być prawda?

Często pisząc o jednej rzeczy schodzę na tematy poboczne które wydają mi się ważne. Musisz mi to wybaczyć, a być może nawet docenić. Ponieważ jest to mój specyficzny autorski sposób przekazywania wiedzy. Być może dużo lepszy niż te które znasz u innych pisarzy. Których ja również bardzo cenię. Powracając jednak do niesamowitego nastawienia wewnętrznego.

Nasze myśli i uczucia manifestują się w świecie rzeczywistym

Faktycznie jest tak, że nasze myśli i uczucia manifestują się w świecie rzeczywistym. Jednak nikt nigdy nie będzie Ci w stanie tego udowodnić oprócz Ciebie samego. Ponieważ różni autorzy przekonują Cię, ale Ty nigdy nie uwierzysz w to. Dopiero kiedy sam zmanifestujesz jakiś mały lub duży cud, wtedy to będzie dla Ciebie oczywiste. Do tego momentu jednak nawet jeżeli przekonywał by Cię największy guru, to Ty mu nigdy nie uwierzysz.

Możesz jedynie udawać wiarę. Jednak my ludzie mamy to do siebie, że wierzymy dopiero kiedy coś zobaczymy. Oczywiście istnieje koncepcja odwrotności tego prawidła i również na tym będziemy się często skupiać na naszej drodze rozwoju. A więc – najpierw uwierzyć, a później zobaczyć. Ponieważ w jaki sposób możesz doświadczyć rzeczywistości zupełnie odmiennych od Twojej przeszłości. Twój umysł myśli w ten sposób – skoro w przeszłości w sposób łatwy nie udało mi się zarobić miliona euro, to również w przyszłości się to nie uda, chyba, że się nieźle naharuję. Czy tak nie myśli większość ludzi? Ale pójdźmy dalej.

Co jeżeli nie wierzysz w udany związek, wyleczenie się z nieuleczalnej choroby i inne rzeczy tego typu. Ponieważ nigdy nie widziałeś tego w swojej przeszłości, więc nie spodziewasz się tego w swojej przyszłości. Nie ma w tym nic dziwnego ponieważ nasze umysły są bardzo proste. Mówiłem, już przecież, że czasami umysł jest jak osioł. Jednak chcę Ci teraz powiedzieć coś ważnego. To Ty sam mówisz jaki ma być Twój umysł. Nie musi on być wcale jak osioł, może być jak przepiękny motyl, lub feniks unoszony się z popiołu. Wszystko zależy od Ciebie, jaką podejmiesz decyzje.

Twój umysł może przyjąć dowolny kształt i sposób funkcjonowania jaki mu narzucisz. Jednak jeżeli dotychczas nie byłeś tego świadomy, to Twój umysł prawdopodobnie był jak głupi i leniwy osioł, który nigdy nie lubi zmieniać swoich przekonań. Bo po co? Przecież nie ma sensu się wysilać. Teraz jednak wiesz jaka jest prawda – to Ty decydujesz jaki jest Twój umysł. Możesz go zmienić w każdej chwili za pomocą prostej, stanowczej decyzji. Powiedz sobie władczo „od teraz postanawiam, że mój umysł będzie pozytywny i twórczy!”. I tak właśnie się stanie jaka jest Twój wola. Zaczniesz przyciągać do siebie nowe możliwości rozwoju umysłu. Nowe książki, filmy, ludzi, wydarzenia. Natomiast kiedy rozkażesz działać swojej głowie na nowy sposób, wtedy również zaczniesz się czuć inaczej.

Ponieważ gospodarka hormonalna człowieka i w ogóle funkcjonowanie organizmu w dużej mierze zależy od umysłu. Jeżeli nie tylko od niego. A więc Twój umysł może zdecydować, że zaczniesz doświadczać większej ilości hormonów szczęścia. Endorfiny itd.. I innych tego typu naturalnych środków chemicznych które serwuje nam umysł przez całe życie. Jednak ich ilość zależy od tego jak bardzo pozytywnie jesteś nastawiony. Nie jestem lekarzem, medycyna nie jest moim głównym tematem zainteresowań, dlatego nie będę Cię głębiej wprowadzał w tego typu tematy. Jeżeli będziesz chciał możesz wszystko odnaleźć w książkach i Internecie.

Moje życie zmieniało się na wiele sposobów odkąd zacząłem myśleć pozytywnie. Zaczęły się zdarzać bardzo nieoczekiwane zmiany. Pojawiły się możliwości finansowe, prozdrowotne, poprawiły się kontakty z innymi ludźmi. Naprawdę zacząłem się czuć zaskakiwany przez obfitość wszechświata i rozwiązały się prawie wszystkie moje problemy. Tylko dlatego, że sam zmieniłem kierunek swojego myślenia, z tego czego nie chcę i czego się boję, na to czego pragnę w głębi swego serca.

Ważna tabela

To bardzo ważne w jaki sposób myśli. Poniżej przedstawię Ci tabelkę. Zawiera ona dwa sposoby myślenia, prawidłowy i błędny. Możesz zmienić każdą swoją błędną myśl na prawidłową. Zaraz pokażę Ci jak.

Błędne myślenie Prawidłowe myślenie
Nie chcę mieć problemów finansowych Chcę odnosić sukcesy finansowe
Nie chce czuć bólu pleców Chcę posiadać zdrowy i silny kręgosłup
Boję się być oszukany przez ludzi Otaczam się ludźmi godnymi zaufania
Wszystkie kobiety/wszyscy mężczyźni nie są godni mojej miłości i zaufania Wierzę, że świat postawi na mojej drodze osobę z którą będę w szczęśliwym związku
Mam złą przeszłość Moja przeszłość rozwinęła moją osobowość
Nie wiem co robić Zawsze wiem co chcę robić
Nie wierzę w pozytywne rzeczy które piszą autorzy poradników, to kłamstwa Jestem otwarty na zdobywanie nowej wiedzy i poszerzanie własnego światopoglądu

Widzisz jakie to proste? I właśnie w dużej mierze od tego zależy całe Twoje życie. Czy potrafisz zmienić swoje myślenie? To bardzo proste – zawsze powinieneś myśleć, że wszystko jest proste. Ponieważ przyśpiesza to Twój rozwój. To naprawdę łatwe zmienić swoje myślenie i całe swoje życie. Potrzeba jedynie własnej decyzji.

Mgr Maciej Zenon Wysocki

Autor książki o potędze kreacji myślami. Trener sukcesu. Wspaniały nauczyciel duchowy przekazujący idee świadomości. Chcę pomagać ludziom osiągać ich maksimum możliwości. Gorąco wierzę, że największą wartością jest człowiek i każdy człowiek jest wewnętrznie dobry.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *