Dlaczego suplementacja jest niezbędna (wg. Mnie)

Jedzenie pozbawione wartości odżywczych

Nie jestem lekarzem, jednak sam stosuję witaminy i suplementy diety. Ponieważ z mojej zdobytej wiedzy wynika, że jest to niezbędne dla dbania o stan organizmu. Z czego to wynika?

Po prostu w procesie masowej produkcji, oprysków, zubożenia gleb itp. produkty rolne nie mają już tak wielu witamin, minerałów i innych składników jak mieć powinny. Jak miały bardzo wiele lat temu.

Dlatego właśnie musimy dostarczać tych witamin itp. poprzez dobre suplementy. Przynajmniej ja tak czynię. 🙂

Suplement suplementowi nierówny

Okazuje się, że nawet i w tej dziedzinie trzeba się do-edukować.

Ponieważ np. istnieje tlenek magnezu, mleczan magnezu itp. Po prostu nie każdy magnez dostępny w sklepie to to samo. Nawet jeżeli dawka jest taka sama, to istnieje jeszcze takie coś jak wchłanialność. A więc jednego rodzaju magnez wchłania się lepiej, inny gorzej. Ponieważ nawet jeżeli dawka będzie identyczna – to efekt zupełnie inny.

Co więcej jeden magnez jest sprzedawany jako lek, inny jako suplement. Co też jest różnicą np. w wielkości dawki czy właśnie wg. rodzaju w tym przypadku magnezu.

Ale więcej na ten temat na bardziej specjalistycznym blogu, bo ja sam wielkim ekspertem od suplementów nie jestem:

Źródła naturalne

Istnieją również naturalne źródła, naturalne suplementy. 🙂 Różne nasiona, orzechy, zioła. itd. Słowem – pożywienie dodatkowe które ma wysokie stężenie danego rodzaju witaminy czy minerału.

Podsumowując

Wiele trzeba poczytać i poszukać w Google żeby zorientować się w tej dziedzinie. Zrozumieć jakie są dobre suplementy sklepowe, jakie są naturalne źródła danej ważnej substancji odżywczej. Wszystko jednak jest w internecie, wystarczy wpisywać w wyszukiwarkę. 🙂

Mgr Maciej Zenon Wysocki

Autor książki o potędze kreacji myślami. Trener sukcesu. Wspaniały nauczyciel duchowy przekazujący idee świadomości. Chcę pomagać ludziom osiągać ich maksimum możliwości. Gorąco wierzę, że największą wartością jest człowiek i każdy człowiek jest wewnętrznie dobry.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *