Dlaczego moje życie jest słabe? A może jest dobre, tylko o tym nie wiem?

Dlaczego moje życie jest słabe?  A może jest dobre, tylko o tym nie wiem?

Bo masz słabą osobowość. To jest pełna odpowiedz jednozdaniowa. Łatwo poszło co? 🙂 To właśnie głównie o to chodzi. O siłę osobowości. Niektórzy mówią o inteligencji, talentach itd. To też ma znaczenie, jednak przede wszystkim chodzi o pewność siebie, personalną siłę osobowości. Osoba z wielką pewnością siebie nawet ubrana w  łachmany będzie w stanie osiągać sukcesy. A co by się stało gdyby dać jej garnitur?! Pewnie zrewolucjonizowała by gospodarkę swoimi nietuzinkowymi pomysłami. 😀

I taki możesz być – możesz na świecie stworzyć ludzki raj, dla siebie i dla innych.

Jednak nie patrz zbyt bardzo na innych. Egoizm to najzdrowsza rzecz na świecie. Musisz przede wszystkim zadbać o siebie. Tylko wtedy będziesz miał siłę, energie i środki żeby zadbać o innych – jeżeli tylko będziesz tego chciał, nie jesteś do tego przymuszony. To nigdy nie powinien być przymus, bo wtedy będzie to Cię denerwowało. Będziesz traktował innych jak wrogów którym musisz pomagać bo tak wypada. Natomiast jeżeli będziesz kompletnie egoistyczny, być może będziesz pomagał nawet więcej! Będziesz natomiast robił to lekką ręką, nie angażując się przesadnie. Bo to mogło by być obciążające dla Ciebie.

W końcu znienawidził byś pomagania. A nie o to chodzi. Pomaganie jest dobre. A wiesz czemu? Bo Ty dzięki temu zyskujesz. Czym większej ilości osób pomożesz tym więcej bogactwa zgromadzisz. I tak to należy postrzegać. To jest silne, rzeczowe, realistyczne postrzeganie które rozumie Twój prosty mózg osła (za przeproszeniem). Jeżeli będziesz starał się wytłumaczyć swojemu mózgowi rzeczy typu „trzeba pomagać, bo to jest dobre, tak wypada”. Myślisz, że on to zrozumie? Nigdy w życiu! Dla niego liczy się jedno – zysk albo strata. Jak coś się opłaca to on tego chce, jeżeli coś się nie opłaca to on tego nie chce.

Właśnie dlatego uzależnienia są tak bardzo popularne!

Niemalże niema ludzie nie uzależnionych od prostych przyjemności. Zaczynając od czekolady, spaceru, drzemki, aż po substancje psychoaktywne. Mózg kalkuluje prosto „Mogę teraz popracować albo się zdrzemnąć, co mi się bardziej opłaca? Drzemka!”. I naprawdę trudno go przekonać, że dzięki pracy coś zyskasz. Gratyfikacja z drzemki jest natychmiastowa. Zysk jest prosty, zrozumiały, natychmiastowy. Twój mózg to taka trochę głupia małpka. Co ciekawe nie musisz go zmieniać. Wystarczy go trochę przechytrzyć i to wystarczy.

women s white long sleeved top 1083981 1024x682 - Dlaczego moje życie jest słabe?  A może jest dobre, tylko o tym nie wiem?

Twoje życie staje się mocne kiedy Ty stajesz się mocny

Czym więcej masz w sobie władzy i miłości, tym lepiej wygląda Twoje życie. Słowo władza bardzo źle się kojarzy. Może więc powinniśmy postawić na odpuszczenie i brak władzy? Może to właśnie brak władzy jest największą władzą? Wiesz kiedy więzień jest wolny? Kiedy w pełni zaakceptuje swój stan – zamknięcie w murach. Zaakceptował on swoją klatkę i stał się wolny. Nie przez uzyskanie władzy nad nią, jednak na dopuszczenie władzy czegoś innego. Więc być może kiedy Ty dopuścisz władzę swojego Wyższego Ja, wtedy dojdziesz do władzy nad własnym życiem. Paradoksalnie. Po co właściwie jakakolwiek władza? Odpowiedzią na władzę jest miłość. Miłość wykracza poza władzę, poza decydowanie, poza całą tę niewolę władzy. Jak wielką władzę byś nie posiadał, to jest jednak ona w pewnym stopniu niewygodna. To ciągła szarpanina.

O wiele wygodniej było by po prostu siedzieć w pociągu który jedzie, a widoki są przyjemne. Czyż nie?

Natomiast za kierownicą siedzi wykwalifikowany maszynista. A może to Ty chcesz być maszynistą i cały czas troszczyć się o wszystkie przyciski? Myślałeś, że nim jesteś, jednak tak nie jest. Cały czas siedziałeś na siedzeniu pasażera, miałeś jedynie wyimaginowaną kierownicę. Był to stan bardzo niewygodny, bo zawsze wściekałeś się, kiedy samochód nie jechał w tym kierunku w którym chciałeś. Czy nie tak właśnie było? Kręciłeś kierownicą w prawo, natomiast samochód jechał w lewo. Czy nie tak było? Chciałeś żeby wydarzyło się jedno, a działo się drugie. Czy nie byłeś wściekły? Czy nie łapałeś z tego powodu wielkiego dołu? Czy nie obwiniałeś siebie i innych? Czy można Ci się dziwić, że tak robiłeś? Brakowało świadomości. Świadomości tego czym jesteś.

zumba 2382200 1920 1 1024x685 - Dlaczego moje życie jest słabe?  A może jest dobre, tylko o tym nie wiem?

Prawo przyciągania, potęga podświadomości, prawo wiary, nazywaj to jak chcesz.

Wszystko to naucza nas, że jesteśmy jedynie pasażerami tego wielkiego statku. W pierwszym etapie masz zachcianki – chcesz jechać w konkretne miejsce. Jednak nie udaje Ci się to. Następnie poznajesz prawo przyciągania czy inne kwantowe teorie i coraz lepiej wychodzi Ci sterowanie statkiem. Odwiedzasz bardzo ciekawe miejsca które chciałeś. Masz władzę. Jednak po pewnym czasie chciałbyś odpuścić te władzę i pozwolić statkowi jechać na autopilocie.

Mieć w tym pełny relaks.

I to właśnie możesz zrobić! Właśnie teraz możesz odpuścić sobie sterowanie! Bo to Cię bardzo męczy i nie masz już siły na podziwianie widoków. Widziałeś kiedyś kierowcę który zachwyca się widokami? Nie ma on na to czasu! Za bardzo zajęty jest kierowaniem pojazdu. Tylko pasażer ma ten przywilej by cieszyć się podróżą. Albo jedno, albo drugie. Natomiast ludzie do szaleństwa zajęci są kierowaniem! Dlatego nigdy nie mają czasu na radość. Psy są inne. One działają na autopilocie, więc nie przegapią żadnego fajnego widoku!

Mgr Maciej Zenon Wysocki

Autor książki o potędze kreacji myślami. Trener sukcesu. Wspaniały nauczyciel duchowy przekazujący idee świadomości. Chcę pomagać ludziom osiągać ich maksimum możliwości. Gorąco wierzę, że największą wartością jest człowiek i każdy człowiek jest wewnętrznie dobry.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *