Dlaczego Inteligencja Emocjonalna jest taka ważna?

Definicja EQ!

https://pl.wikipedia.org/wiki/Inteligencja_emocjonalna

Inteligencja emocjonalna, inaczej EQ[1] (ang. emotional quotient, EQ; emotional intelligence, EI) – kompetencje osobiste człowieka w rozumieniu zdolności rozpoznawania stanów emocjonalnych własnych oraz innych osób, jak też zdolności używania własnych emocji i radzenia sobie ze stanami emocjonalnymi innych osób.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Inteligencja_emocjonalna

Kompetencje zaliczane do inteligencji emocjonalnej, to zdolności komplementarne w stosunku do inteligencji racjonalnej, rozumianej jako umiejętności czysto intelektualne, analityczne i abstrakcyjne, mierzone ilorazem inteligencji i wyrażane wskaźnikiem IQ [ang.] Intelligence Quotient.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Inteligencja_emocjonalna

Dlaczego Inteligencja Emocjonalna jest taka ważna?!

Inteligencja emocjonalna EQ to szczytowa umiejętność ludzka. Ponieważ polega ona na kontrolowaniu tego czego większość ludzi nie jest w stanie kontrolować – emocji i własnych stanów emocjonalnych. Zaprawdę to nie IQ czyli Inteligencja – a raczej jej braki – hamuje ludzi w rozwoju i broni przed sukcesem. To właśnie braki EQ robią.

Czemu?!

A ponieważ większość współczesnych ludzi ma bardzo wysokie IQ – stosunkowo. Mają również dostęp do nowoczesnej technologii – internetu. Są w stanie pozyskiwać informacje.

smiling woman looking upright standing against yellow wall 1536619 1024x683 - Dlaczego Inteligencja Emocjonalna jest taka ważna?
Wszystko co powinnaś wiedzieć o Prawie Przyciągania!

Jednak to najczęściej braki emocjonalne hamują potencjał.

 • Wątpliwości,
 • brak pewności siebie,
 • zwątpienie,
 • smutek,
 • niechęć,
 • brak entuzjazmu do działania,
 • marazm,
 • wypalenie zawodowe,
 • troski,
 • zmartwienia,
 • wstyd,
 • negacja,
 • negatywizm,
 • czarnowidztwo.

Słowem –

wszystkie te negatywne stany emocjonalne które przeżywamy. Jeżeli nie jesteśmy w stanie się wzbić ponad nie, to nie będziemy działali skutecznie. Będziemy w klatce. A osoba nawet z o wiele niższym IQ będzie w stanie nas wyprzedzić. Zakładając, że jej emocjonalność jest bardziej ułożona i zdrowsza.

photography of woman surrounded by sunflowers 1263986 1024x683 - Dlaczego Inteligencja Emocjonalna jest taka ważna?
Wszystko co powinnaś wiedzieć o Prawie Przyciągania!

Czemu?!

Ponieważ będzie ona po prostu działała, myślała, kombinowała, szła do przodu – z większą ilością entuzjazmu. I o wiele prędzej zbuduje działalność gospodarczą niż osoba bardzo intelektualna, jednak z bardzo wielką ilością bagażu emocjonalnego. Ponieważ taka “smutna” osoba po prostu nie będzie działała. Będzie wiele myślała i wiedziała teoretycznie, jednak będzie to miało bardzo małe ujście na realne działanie.

I właśnie dlatego EQ nazwę szczytową umiejętnością człowieka. Ponieważ jeżeli EQ jest na bardzo wysokim poziomie, to człowiek rozwija się na prawdę dynamicznie!

woman wearing blue denim vest standing while eating sweets 3520704 819x1024 - Dlaczego Inteligencja Emocjonalna jest taka ważna?
Wszystko co powinieneś wiedzieć o Rozwoju Osobistym!

Załącznik filmowy

man wearing hoodie forming chakra wallpaper 1694348 920x1024 - Dlaczego Inteligencja Emocjonalna jest taka ważna?

Mgr Maciej Zenon Wysocki

Autor książki o potędze kreacji myślami. Trener sukcesu. Wspaniały nauczyciel duchowy przekazujący idee świadomości. Chcę pomagać ludziom osiągać ich maksimum możliwości. Gorąco wierzę, że największą wartością jest człowiek i każdy człowiek jest wewnętrznie dobry.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *