Czy warto być Upartym w dążeniu do Celu?

Upartość w dążeniu do celu

Czasami potrzeba dużo cierpliwości żeby dotrzeć do swoich marzeń. Jednak ten czas i tak minie. Wielu ludzi którzy osiągnęli sukces uzyskali to po wielu latach okupionych ciężką pracą. Nie porzucili jednak swoich zamiarów, chociaż właśnie to często doradzali im inni. Najbardziej znani biznesmeni na świecie czasami bankrutowali kilka razy, by ostatecznie odnieść sukces. Bez cierpliwości i upartości możemy nie doczekać ziszczenia swoich zamiarów.

W gruncie rzeczy to my musimy zmienić się wewnętrznie, kiedy to zrobimy cała reszta świata za tym podąży. Często jednak jest to proces długotrwały. Dlatego wielu ludzi porzuca swoje wielkie marzenia i nazywają się realistami. W rzeczywistości są pesymistami, bo uważają, że nic wielkiego nie może się udać i są skazani na przeciętny los.

Czy Talent istnieje?

Jednym z krzywdzących przesądów społecznych jest tak zwany talent. Niektórzy uważają, że jedni rodzą się utalentowani, a inni nie. Uważam przeciwnie – każdy jest utalentowany. A nawet jeżeli nie jest może osiągnąć wszystko za pomocą upartego dążenia do celu. Oczywiście, że istnieją pewne wrodzone uwarunkowania. Każdy człowiek sukcesu jednak powie Ci jak wiele pracy włożył we własny rozwój. Także nie ma co tracić zbyt wiele czasu na zastanawianie się czy ma się talent.

Ja prawdę mówią prawie nigdy tego nie robię, wychodzę z założenia, że jestem wszechstronnie utalentowany i po prostu działam. Tobie również polecam tego typu podejście. Tak naprawdę możesz mieć talent do rzeczy o których nawet nie śniłeś. Ale jeżeli wydaje Ci się, że go nie masz to wiesz co się stanie? Zmarnujesz swoją okazję. Dlatego ja pomijam tego typu rozmyślania. Zamiast wątpić w siebie po prostu działam i dobrze na tym wychodzę.

Czy byłem Asem?

Kiedyś w szkole podstawowej nie mogę powiedzieć żebym był asem z języka polskiego. Jednak później zacząłem sporo pisać. Czy mam do tego talent? Tego nie wiem. Jednak nie zamierzam hamować siebie pod żadnym względem. Na pewno jestem na tyle utalentowany żeby przekazać to o czym myślę za pomocą tekstu. A myślę, że to już jest bardzo dużo i właściwie jest to rzeczą najważniejszą. Być może mój styl nie jest tak dobry jak styl wielu pisarzy, jednak nie to jest moim celem.

Staram się pisać prosto i bezpośrednio, bez udziwnień językowych. Tak naprawdę napisano już bardzo wiele książek fachowym językiem. Są one dobre, jednak warto było by stworzyć coś innego. Książkę która jest pisana językiem prostych, zwykłych ludzi. Tym bardziej, że staram się zrozumieć psychikę normalnego człowieka i pomóc mu rozwinąć się.

Mgr Maciej Zenon Wysocki

Autor książki o potędze kreacji myślami. Trener sukcesu. Wspaniały nauczyciel duchowy przekazujący idee świadomości. Chcę pomagać ludziom osiągać ich maksimum możliwości. Gorąco wierzę, że największą wartością jest człowiek i każdy człowiek jest wewnętrznie dobry.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *