Czy są na świecie jeszcze Dobrzy Ludzie?

Dobrzy ludzie

W koło jest bardzo wiele dobrych ludzi którzy z chęcią pomogą Ci osiągnąć Twoje cele. Trzeba tylko otworzyć się psychicznie na innych. Czasami w społeczeństwie słyszy się rzeczy typu…

„nikomu nie można ufać”, „każdy chce Cię wykorzystać” itd.

Żyć w ten sposób to doświadczać pewnego rodzaju paranoi i urojeń. To, że mogą być na świecie tacy ludzie, nie oznacza jeszcze, że wszyscy są tacy. Tym bardziej nie oznacza to, że Ty musisz ich spotkać na swojej drodze. Wręcz przeciwnie. Możesz na swojej drodze spotkać samych życzliwych ludzi i to naprawdę zależy od Ciebie! Życie nie jest grą losową. Słyszałeś o takiej zasadzie, że taki jaki jesteś wewnątrz, taki będzie Twój świat na zewnątrz? A więc jeżeli masz bardzo wiele obaw, to te obawy zaczną się objawiać w postaci wydarzeń w Twoim życiu.

Więc musisz spodziewać się tego, że będziesz spotykał w swoim życiu samych dobrych ludzi! Oczywiście szczypta sceptycyzmu też będzie przydatna, gdybyś przypadkiem napotkał kogoś niewłaściwego. Jednak tego sceptycyzmu powinno być co najwyżej 1%, natomiast pozytywnej wiary 99%. Ten stosunek natomiast u ludzi jest często wręcz odwrotny. Ludzie nie odzywają się do siebie na ulicy. Społeczeństwo jest wyobcowane. To zupełnie niepotrzebne. Ponieważ wszyscy jesteśmy przyjaciółmi i jesteśmy tutaj żeby wzajemnie sobie pomagać.

Kiedy dorośniesz, odkryjesz, że masz dwie ręce. Jedną, aby pomóc sobie, drugą by pomagać innym.

Audrey Hepburn

Ograniczenia które sobie stawiasz

Twoje życie jest dokładnie takie jaki Ty jesteś. Jeżeli uważasz, że życie jest złe – takie będzie Ci się jawić. Jeżeli jednak uważasz, że jest dobre – również tak będzie.

Mgr Maciej Zenon Wysocki

Autor książki o potędze kreacji myślami. Trener sukcesu. Wspaniały nauczyciel duchowy przekazujący idee świadomości. Chcę pomagać ludziom osiągać ich maksimum możliwości. Gorąco wierzę, że największą wartością jest człowiek i każdy człowiek jest wewnętrznie dobry.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *