Czy chcesz poznać Niesamowitą Siłę Uproszczeń?

Siła uproszczeń

Często jesteśmy uczeni nadmiernego komplikowania rzeczy. Wydaje nam się, że nic tak po prostu zrobić nie można. I co się później dzieje? Faktycznie wszystko za co się bierzemy jest trudne. Jest to samospełniająca się przepowiednia. Rzeczy są o wiele prostsze, a my ludzie o wiele bardziej zdolni niż nam się wydaje. Wiesz odkąd należy zacząć uproszczenia? Od własnej psychiki. Jeżeli w swoim świecie intelektualnym i emocjonalnym dokonasz uproszczeń, to staniesz się człowiekiem efektywnym.

Przykład? Jeżeli przestaniesz rzeczy nadmiernie analizować w głowie to nie będziesz tracił energii. Te energie spożytkujesz na konstruktywne działanie. Ja wiem jak działa umysł człowieka bo sam jestem człowiekiem. Jeżeli puścimy go w tak zwany samopas – rób co chcesz – to skutki tego często są słabe.

Umysł jest jak lekarstwo – jeżeli używamy go w małej ilości pomaga. Jeżeli nadużywamy go – zatruwa.

Wiesz dlaczego wielu ludzi jest zmęczonych? Bo to umysł ich męczy. To nawet nie praca którą wykonujemy jest źródłem naszego zmęczenia. Po pracy odpocząć jest łatwo. Natomiast jak odpocząć od umysłu który ciągle myśli? I to myśli o rzeczach trudnych. Nie sposób od tego odpocząć więc pojawia się zmęczenie. Długotrwałe zmęczenie zaś przemienia się w depresję. Tracimy energię życiową, a to jedna z gorszych rzeczy dla funkcjonowania człowieka. Ponieważ nie będziesz wykorzystywał wtedy nawet 5% swoich rzeczywistych możliwości. A przecież chcemy doprowadzić Cię do stanu w którym wykorzystujesz ich 100%, a nawet 1000%. 🙂

Życie jest o wiele prostsze

Życie jest o wiele prostsze niż nam się wydaje. To tylko nasze społeczne zaprogramowanie robi z niego takie wyzwanie. Weźmy na ten przykład człowieka który niestety cierpi na fobie społeczną. Dla niego wyjście do sklepu po zakupy to wielkie wyzwanie! A nawet niemożliwość. A przecież tak naprawdę wystarczy tylko stawiać nogę za nogą i tam dojść. Jednak nie dla tego człowieka. Z jego perspektywy to wygląda zupełnie inaczej.

Jednak czy nie każdy z nas ma pewnego rodzaju fobie społeczną? A czy nie zastanawiasz się nad tym co pomyślą o Tobie inni? Jak Cię odbiorą? Czy będąc samemu nie stajesz się zupełnie innym człowiekiem? Rozluźnionym? To jest utrudnienie które sami przed sobą stworzyliśmy. Zamiast zapytać kogoś o coś – zastanawiamy się czy powinniśmy. Zamiast coś zrobić – za dużo analizujemy.

Jednak to wszystko da się uprościć, potrzeba tylko świadomości, że sami sobie wszystko utrudniliśmy.

Mgr Maciej Zenon Wysocki

Autor książki o potędze kreacji myślami. Trener sukcesu. Wspaniały nauczyciel duchowy przekazujący idee świadomości. Chcę pomagać ludziom osiągać ich maksimum możliwości. Gorąco wierzę, że największą wartością jest człowiek i każdy człowiek jest wewnętrznie dobry.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *