Być prawdziwym sobą to droga do Prawdziwego Sukcesu

Słusznie. Jak to mówią “mogę się pod tym podpisać obiema rękami i nogami”. 🙂

Również uważam, że należy samemu uznać swoje własne normy. Ponieważ spełnianie wymagań społecznych może być prostą drogą do wypalenia zawodowego i nietrafionego zupełnie zawodu wykonywanego.

Jednak myślę, że najważniejsza w tym wszystkim jest wiara w siebie. Jeżeli nie wierzysz, że możesz osiągnąć sukces w dziedzinie którą często ludzie określają jako “moje hobby, moja pasja to…”. To trudno będzie to zrobić.

Osobiście jestem w pewnym sensie “wrogiem” czegoś takiego jak hobby. Ponieważ hobby to rzecz którą najczęściej realizuje się żeby odreagować stres pracy którą się nie znosi. Ja natomiast oczywiście uważam, że człowiek powinien zarabiać na życie tym co lubi najbardziej. Również tylko w ten sposób można osiągnąć wyżyny jakiejś dziedziny – kiedy coś co robimy jest naszą pasją.

Z niewolnika nie będzie pracownika

Każda Mama z lat 90 tak mówiła? 😉

Bo jeżeli nie lubi swojej pracy to zdecydowanie trudno jest się w niej rozwijać i poszerzać swoje kompetencje. Wtedy raczej pracujemy w trybie “byle do 16-stej”. A ostatnią rzeczą którą chcemy robić po pracy to np. przeczytać książkę która poszerzy nasze kompetencje zawodowe.

Oczywiście w życiu ludzi którzy robią coś z zamiłowania nie ma tak sztywnego podziału na pracę i czas wolny. Ponieważ również w czasie wolnym bardzo często dalej siedzą w swojej dziedzinie. Tak jak np. programista który pracuje w firmie, natomiast po pracy jeszcze dodatkowo tworzy swój projekt. Czemu? Ponieważ lubi to, ponieważ ciekawi go to i cieszy.

Co ciekawe jest udowodnione naukowo, że dowiadywanie się czegoś nowego i rozwijanie się wytwarza w naszym mózgu zdrowe hormony szczęścia takie jak dopamina. Więc nic dziwnego, że jeżeli ktoś posiada pasjonujące i rozwijające zajęcie, to zwyczajnie lubi to robić. Bo zamiast się nudzić, może przecież zająć się swoją ulubioną dziedziną.

Czego życzę i Wam i polecam.

Mgr Maciej Zenon Wysocki

Autor książki o potędze kreacji myślami. Trener sukcesu. Wspaniały nauczyciel duchowy przekazujący idee świadomości. Chcę pomagać ludziom osiągać ich maksimum możliwości. Gorąco wierzę, że największą wartością jest człowiek i każdy człowiek jest wewnętrznie dobry.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *